اخبار مازندران

شروع به کار طرح پزشک خانواده از اول آبان ماه در ساری رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری گفت: اول آبان ماه امسال طرح پزشک خانواده در ساری شروع به کار می‌کند. به گزارش سلام شمال عقیل برزگر ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ساری که در فرمانداری مرکز استان تشکیل شد با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده ملی است و با سرشماری انجام شده در اول آبان ماه سال جاری کارش را شروع می‌کند، اظهار داشت: 395 هزار و 549 نفر در اجرای طرح پزشک خانواده شهری در ساری باید سرشماری و در سامانه ثبت شوند.
سرانه فضای ورزشی ساری به یک متر نرسیده است رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری گفت: سرانه فضاهای ورزشی ساری به یک متر نمی‌رسد. به گزارش سلام شمال صالح کاردگر ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ساری که در فرمانداری مرکز مازندران تشکیل شد نقش ورزش را در موضوعات مختلف جامعه گسترده و تعیین‌کننده دانست.
بازدید نمایندگان مجلس از توانمندی‌های کشاورزی قائمشهر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از مرکز پرورش ماهی قزل‌آلا در روستای نماورکلای قائمشهر و چند پروژه بخش کشاورزی این شهرستان بازدید کردند.
نساجی با 4 گل نفت سلیمان را در خانه شکست داد از سری رقابت‌های لیگ یک آزادگان تیم نساجی مازندران در خانه تیم نفت مسجد سلیمان را با چهار گل بدرقه کرد. به گزارش سلام شمال از سری رقابت‌های فوتبال لیگ یک آزادگان از هفته پنجم دو تیم نساجی مازندران و نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه شهدای ساری به مصاف هم رفتندکه در این دیدار تیم نساجی با 4 گل نفت سلیمان را بدرقه کرد.
برگزاری کلاس مربیگری دروازه‌بانی سطح یک آسیا در ساری نایب رئیس هیئت فوتبال مازندران از برگزاری نخستین کلاس تخصصی آموزش مربیگری دروازه‌بانی سطح یک آسیا به میزبانی مازندران در ساری خبر داد. به گزارش سلام شمال محمدهادی خلردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: این دوره از کلاس آبان ماه سال جاری زیر نظر کمیته آموزش مربیان فدراسیون فوتبال در آکادمی استادیوم شهدای ساری توسط کمیته آموزش مربیان هیئت فوتبال مازندران برگزار می‌شود.
آموزش طراحی پهپاد توسط دانشگاه علمی کاربردی رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران گفت: یکی از کارهای دانشگاه علمی کاربردی در یکی از استان‌ها آموزش طراحی پهپاد است. به گزارش سلام شمال رضا لحمیان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه اظهار داشت:‌ این اصل را معتقد نیستیم که وظیفه دانشگاه فقط آموزش است بلکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی را هم وظیفه می‌دانیم.
آغاز به کار عملیات اجرایی مجتمع آموزشی هوشمند در ساری موسس سومین دبستان هوشمند پیشتازان کشور گفت: عملیات اجرایی مجتمع آموزشی هوشمند در ساری شروع شد. به گزارش سلام شمال فیض‌الله عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه فرایند هوشمندسازی مدارس اقدامی مدبرانه در راستای سند چشم انداز نظام در اجرای طرح تحول بنیادین است، اظهار داشت: مدرسه پیشتازان برنامه درسی محدود ندارد و به دانش آموزان اجازه می دهد تا از برنامه درسی گامی فراتر بردارد.
حضور اسکیت‌باز مازندرانی در رقابت‌های آسیایی چین رئیس هیئت اسکیت مازندران از حضور اسکیت‌باز مازندرانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در کشور چین خبر داد. به گزارش سلام شمال حسین خیری‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: محمد حسین منصف به عنوان نخستین اسکیت‌باز پسر مازندرانی است که در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کند.
مخترعان مازندرانی بلوک نبشی ساختند دو مخترع جوان مازندرانی در فریدونکنار برای نخستین بار بلوک قائمه نبشی ساختند. به گزارش سلام شمال دو برادر و خواهر جوان فریدونکناری توانستند در اقدامی مبتکرانه دست به اختراع نوعی بلوک جدید با نام بلوک قائمه بزنند.
عدم پاسخگویی مسئولان درباره کمبود پزشک طب کار در مازندران اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری آمل نسبت به عدم پاسخگویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به کمبود پزشک طب کار در استان انتقاد کردند.
آبگرفتگی شهر ساری نیازمند تهیه طرح جامع شهری است نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: آبگرفتگی شهر ساری نیازمند تهیه طرح جامع شهری است. به گزارش سلام شمال محمد دامادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ساری که در فرمانداری مرکز استان برگزار شد، اظهار داشت: دشمن برای کشور ما شرایطی ایجاد کرده است تا بر ما مسلط شود.
364 مصوبه در ستاد تسهیل مازندران به تصویب رسید رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران گفت: 364 مصوبه در ستاد تسهیل امور پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی استان مازندران به تصویب رسید.
مازندران نماد ورزش کشور استمدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: مازندران نماد ورزش کشور است و کسب 11 سهمیه المپیک در شش رشته ورزشی، این استان را در سطح کشور متمایز کرده است.
حضور 10 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مازندران نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از حضور 10 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در استان مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اعلام اینکه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از صبح امروز پنج‌شنبه در مازندران حضور می‌یابند، بیان داشت: اعضای کمیسیون کشاورزی به منظور تقویت بخش کشاورزی و ارزیابی مسائل و مشلات این بخش به استان مازندران سفر می‌کنند.
خسارت 30 خانوار ایثارگر در سیل مازندران مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: 30 خانواده ایثارگر در سیل بهشهر خسارت دیدند. به گزارش سلام شمال عباسعلی رضایی چهارشنبه شب در نشست خبری با رسانه‌های گروهی استان مازندان از مصدومیت 30 نفر از خانواده‌های ایثارگران در سیل اخیر بهشهر خبر داد.
جدال تیم‌های صدرنشین لیگ برتر فوتبال مازندران در قائمشهر و ساری رئیس سازمان لیگ هیئت فوتبال مازندران گفت: تیم‌های صدرنشین لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های مازندران این هفته در قائمشهر و ساری میزبان حریفان خود هستند.
اختصاص 4 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان نکایی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا از اختصاص 3 میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال مددجویان نکایی خبر داد. به گزارش سلام شمال سید موسی عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: آموزش در امداد، زیربنای ایجاد اشتغال پایدار است و مداد با فراهم کردن زمینه آموزش برای افراد زیر پوشش در واقع پایداری شغل، هزینه انسانی، مالی و محیطی را که صرف ایجاد شغل می‌شود، نگه می‌دارد.
اختصاص 4 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان نکایی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نکا از اختصاص 3 میلیارد و 750 میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال مددجویان نکایی خبر داد. به گزارش سلام شمال سید موسی عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: آموزش در امداد، زیربنای ایجاد اشتغال پایدار است و مداد با فراهم کردن زمینه آموزش برای افراد زیر پوشش در واقع پایداری شغل، هزینه انسانی، مالی و محیطی را که صرف ایجاد شغل می‌شود، نگه می‌دارد.
کسب درجه ملی کاراته توسط 3 داور مازندرانی رئیس هیئت کاراته شهرستان قائمشهر گفت: سه نفر از بهترین اساتید رشته کاراته شهرستان قائمشهر موفق به کسب درجه ممتاز ملی شدند. به گزارش سلام شمال حامد سه‌سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قائمشهر گفت: کلاس ارتقای داوری ممتاز ملی که به مدت سه روز با حضور آپاتریکس‌لیم رئیس شورای داوران آسیا و عضو کمیته داوران جهانی به میزبانی تهران برگزار شد.
برگزاری نشست تخصصی نویسندگان حوزه کودک مازندران از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران نشست تخصصی نویسندگان حوزه کودک مازندران برگزار شد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، در آخرین روز جشنواره یک هفته با کانون که بمناسبت روز جهانی کودک برگزار شد، نشست تخصصی نویسندگان و شعرای کودک ونوجوان برگزار شد.
جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود مدیر کانون پرورش فکری مازندران از برگزاری شانزدهمین جشنواره قصه‌گویی کانون در مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، قاسم عزیززاده‌گرجی در جلسه شورای فرهنگی کانون گفت: این جشنواره که مرحله حوزه‌ای و استانی آن در مازندران برگزار خواهد شد فرصتی است تا بتوان از ظرفیت‌های مربیان، مسئولان مراکز، کارکنان دفتر استان و حتی نیروهای خدماتی جهت شرکت در این جشنواره و ارایه اثر استفاده شود.
5 میلیارد تومان تنخواه فردا در حساب مازندرانی‌هامعاون اول رئیس‌جمهور گفت: 5 میلیارد تومان به صورت تنخواه‌گردان از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به سیل‌زدگان استان مازندران همین فردا در حساب مازندرانی‌ها است.
رشد 8 درصدی صنعت مازندران تا پایان سال 1404 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از رشد هشت درصدی صنعت تا پایان سال 1404 در کشور خبر داد. به گزارش سلام شمال مرتضی هاشم‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در صنعت چشم‌انداز 1404 اقتصاد کشور باید از یک متوسط رشد قابل توجه برخوردار باشد که پیش‌بینی‌ها بر این امر است که متوسط رشد هشت درصد باشد که 5/5 درصد سرمایه‌گذاری و 5/2 درصد بهره‌وری است
تهیه طرح هادی 1600 روستا در مازندران مدیرکل امور روستایی مازندران از تهیه طرح هادی هزار و 600 روستا در این استان خبر داد. به گزارش سلام شمال ذات‌الله زارعی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در مجموع سه هزار و 200 روستایی که در سراسر استان مازندران وجود دارد، حدود هزار و 600 روستا دارای طرح هادی هستند و در واقع طرح آنها تهیه شده و به تصویب رسیده است.
برگزاری نخستین همایش پیوند آیه‌های آسمانی در محمودآباد معاون فرهنگی اجتماعی سپاه محمودآباد از برگزاری نخستین همایش آیه‌های آسمانی در سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) خبر داد.
مهندسی رودخانه‌های مازندران 100 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد استاندار مازندران گفت: برای مهندسی رودخانه‌های مازندران 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، سید علی‌اکبر طاهایی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران که به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، بیان داشت: برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخان‌داری در مازندران مبلغ 60 میلیارد تومان و برای مهندسی رودخانه‌های استان 100 میلیارد تومان بودجه نیاز است.
آغاز هفتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه وارش مازندران هفتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه وارش در مجتمع فرهنگی سینمایی انقلاب بابل آغاز به کار کرد. به گزارش سلام شمال عصر امروز در نخستین روز افتتاحیه این جشنواره در سانس اول، پنج فیلم در بخش مازندران شناسی و ویژه به نمایش گذاشته شد.
امدادرسانی به 975 خانوار سیل‌زده بهشهری مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران از امدادرسانی به 975 خانوار سیل‌زده بهشهری خبرداد. به گزارش سلام شمال مهدی ولی‌پور عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: ارسال و توزیع نیازمندی‌های ضروری خانوارهای آسیب‌دیده بهشهری همچنان ادامه دارد.
قائمشهر 15 هزار ورزشکار سازمان یافته دارد رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر گفت: در شهرستان قائمشهر 15 هزار ورزشکار سازمان یافته فعالیت ورزشی دارند. به گزارش سلام شمال عادل عالیشان بعد از ظهر امروز به مناسبت آغاز هفته تربیت‌بدنی در دیدار اعضای هیئت‌های ورزشی قائمشهر با نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری نقش ورزش را در ایجاد رفاقت، صمیمیت و دوری از خشونت مهم قلمداد کرد.
بهره‌مندی 77 واحد صنعتی مازندران از مزایای صندوق ضمانت مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از بهره‌مندی 77 واحد صنعتی از مزایای صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری در استان خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، عباسعلی وفایی‌نژاد اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تأسیس صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری اقدام مؤثری برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی کرده است.

نوشته شده توسط م- شريفي در جمعه ۲۸ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

تصاویر: آبگرفتگی معابر شهر ساریتصاویر: آبگرفتگی معابر شهر ساری
امام جمعه ساری : انقلاب ما دنیا را فرا گرفت خطیب جمعه مردم ساری با اشاره به اینکه نفت ما روی دستمان نمی‌ماند، گفت: انقلاب ما دنیا را فرا گرفته است. به گزارش سلام شمال آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مرکز مازندران با اشاره به شهادت امام جواد(ع)، اظهار داشت: جوانان ما باید این امام را الگو قرار دهند.
اجرای جشنواره «انار» در شرق مازندران ظهر امروز نخستین جشنواره فرهنگی هنری انار اشرف با حضور بیش از 3 هزار بهشهری در مجتمع تفریحی توریستی «هوتو» برگزار شد. به گزارش سلام شمال نخستین جشنواره بزرگ انار بهشهر با هدف معرفی انار این نقطه از کشور که یکی از محصولات ارگانیک و خوش خوراک محسوب می‌شود با همکاری و مشارکت فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی و با میزبانی شایسته شرکت تعاونی سبز گستر هوتو در جوار غارهای تاریخی کمربند و هوتو برگزار شد.
کلنگ مشـایی بر سر «سماموس»اسفندیار رحیم مشایی 5 سال پیش در زادگاهش کلنگ ساخت نخستین هتل 7 ستاره کشور را بر زمین زد، پروژه‌ای که بدون هیچ پیشرفتی پایان مهرماه امسال سرمایه‌گذار آن هم خلع ید خواهد شد. به گزارش سلام شمال به نقل از فارس، اردیبهشت ماه سال 1386 اسفندیار رحیم مشایی، رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کنار محمود طالبی، سرمایه گذار ایرانی مقیم آلمان، کلنگ نخستین هتل 7 ستاره ایران را در روستای سفیدتمشک رامسر به زمین زد.
گلوگاه رکورددار بیشترین بارش بارش باران در مرکز مازندران و چند شهر استان صبح امروز با شدت فراوان همراه بود. به گزارش سلام شمال بارش باران در مرکز مازندران و چند شهر استان صبح امروز با شدت فراوان همراه بود.
ساری یک ساعته محل قایقرانی شد آبگرفتگی کامل خیابان‌های منتهی به شهرداری ساری به حدی بود که امکان قایقرانی نیز فراهم شده بود. به گزارش سلام شمال به دلیل بارش شدید باران بسیاری از معابر اصلی و فرعی شهر ساری دچار آبگرفتگی شدید شده است.
مدارس ‌سیل‌زده بهشهر برای بازگشایی دوباره آماده می‌شود معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: مدارس ‌سیل‌زده بهشهر برای بازگشایی دوباره آماده می‌شود. به گزارش سلام شمال حسنعلی شیری امروز با اعلام اینکه فقط مدارس شهرستان بهشهر در سطح استان مازندران بر اثر جاری شدن سیل تعطیل است، اظهار داشت: مشکل سیلاب در شهرستان بهشهر منجر به تعطیلی مدارس این شهرستان شد.
استاندار مازندران در جلسه شورای شهر ساری حضور می‌یابد عضو شورای شهر ساری گفت: استاندار مازندران در جلسه شورای شهر ساری حضور می‌یابد. به گزارش سلام شمال سید محمد آقامیری در حاشیه ملاقات عمومی استاندار مازندران و مدیران دستگاه‌ها در مصلای جمعه ساری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: به عنوان یک شهروند به ملاقات عمومی آمده‌ام تا از استاندار مازندران تقاضا کنم یک جلسه کاری در شورای شهر ساری حضور یابد.
ساری قهرمان ششمین دوره مسابقات اسکیت دختران مازندران شد ساری قهرمان ششمین دوره مسابقات اسکیت سرعت دختران مازندران شد. به گزارش سلام شمال ششمین دوره مسابقات اسکیت سرعت دختران مازندران صبح امروز با قهرمانی تیم اسکیت ساری به کار خود پایان داد.
تله فیلم «شب طولانی» از مازندارن دیپلم افتخار گرفت بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان، با معرفی بهترین‌ها در اصفهان پایان یافت و سهم مازندران از این جشنواره یک دیپلم افتخار بود. به گزارش سلام شمال در بخش آثار ویدئویی بلند جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان که در اصفهان برگزار شد، تله فیلم «شب طولانی» به کارگردانی علی معصومی و تهیه‌کنندگی عباس زارع و مرتضی میرشفیعی از صدا و سیمای مازندران موفق به کسب دیپلم افتخار و جایزه ویژه شد.
بسکتبال کاله به لیگ برتر صعود می‌کند سرمربی تیم بسکتبال کاله مازندران پس از برتری تیمش مقابل فولاد ماهان نوین اصفهان گفت: تیم جوان و بومی خوبی را روانه لیگ کردیم که با مساعدت مسئولان و همت بازیکنان می‌توانیم به لیگ برتر صعود کنیم.
صداوسیما اخبار تیم نساجی و سایپا را پخش نمی‌کند مدیرعامل تیم فوتبال سایپا شمال گفت: صداوسیمای مرکز استان مازندران در انعکاس اخبار ورزشی دو تیم نساجی و سایپا بسیار ضعیف عمل می‌کند. به گزارش سلام شمال مهدی پیروزرام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در کشور محسوب می‌شود که بنا به دلایلی مدیران تمایلی به پخش خبرهای ورزشی نشان نمی‌دهند.
اسامی جان‌باختگان سیل بهشهر اعلام شد اسامی افراد فوت شده در سیل بهشهر اعلام شد. به گزارش سلام شمال محمدرضا البرزی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری بهشهر اظهار داشت: ربابه باقری، اولیا کاظمی، نگین افغان‌نژاد، گلی کاظمی، علی کوچک‌زاده و محمد محمدزاده در سیل امروز بهشهر فوت کردند.
خسارت 8 میلیارد تومانی سیل در میاندرود مازندران برخی مناطق شهرستان میاندرود در 50 روز گذشته سه مورد طعمه سیل شد که در این حوادث بیش از 8 میلیارد تومان خسارت به ابنیه زیربنایی و معیشتی این منطقه وارد شده است. به گزارش سلام شمال جلسه مدیریت بحران این شهرستان بعد از ظهر امروز شنبه در فرمانداری میاندرود برگزار شد.
هیئت‌های ورزشی مازندران تعاملی با آموزش و پرورش ندارند رئیس اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران گفت: هیئت‌های ورزشی مازندران هیچ تعاملی با مدیریت ورزش آموزش و پرورش استان ندارند. به گزارش سلام شمال داوود سهرابی عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت: آموزش و پرورش مهم‌ترین ارگان برای جذب استعداد ورزشی ورزشکاران است که بنا به دلایلی روسا و نمایندگان هیئت‌ها ورزشی استان به هیچ عنوان تعاملی با این اداره ندارند.
استاندار مازندران از رئیس جمهور کمک 30 میلیارد تومانی درخواست کرد سید علی‌اکبر طاهایی در نامه‌ای به رئیس جمهور اظهار داشت: در پی بارش شدید باران و وقوع حادثه مصیبت‌بار سیلاب شب گذشته در شهرستان بهشهر، شهر سرداران، شهیدان و فرماندهان نامدار دفاع مقدس، شهر عالمانی مجاهد چون آیت‌الله کوهستانی (ره)، آیت‌الله ایازی (ره) و شهید سید عبدالکریم هاشمی‌نژاد تا زمان نگارش و تنظیم این مکاتبه، شش تن از هموطنان این شهرستان جان باختند.
جسد 6 جان‌باخته سیل مازندران تحویل خانواده‌هایشان شد باران شدیدی که از 45 دقیقه بامداد صبح امروز شنبه در بهشهر بارید، به حدی بی‌سابقه بود که با وجود تلاش تمامی نیروهای دولتی به‌ویژه زیر مجموعه ستاد بحران شهرستان و نیروهای مردمی و داوطلب، از شهرستان‌های استان تقاضای کمک شده است.
تصویر / خسارت‌های سیل بهشهر سیل بهشهر , حوادث بهشهر , اخبار بهشهر , اخبار مازندران , تصاویر سیل بهشهر , عکس سیل بهشهر
گزارش تصويري خسارات ناشی از بارندگی و سیل در شهرستان بهشهر خسارات ناشی از بارندگی و سیل در شهرستان بهشهر سيل بهشهر , تصاوير سيل بهشهر , عكس سيل بهشهر , اخبار بهشهر , اخبار مازندران
راه‌‌اندازی پرواز رامسر به مکه و کربلا استاندار مازندران گفت: پروژه فرودگاه بین‌المللی رامسر در حال احداث است و تا پایان دولت دهم پروازهای آن ارتقا پیدا می‌کند و با توسعه باند فرودگاه، پرواز رامسر به مکه و رامسر به کربلا برقرار می‌شود.
روابط عمومی‌ها حلقه نخست اطلاع‌رسانی هستند رئیس اداره روابط عمومی استانداری مازندران اظهار داشت: روابط عمومی‌ها حلقه نخست اطلاع‌رسانی هستند. به گزارش سلام شمال کمال رستمعلی چهارشنبه شب در نشست روابط عمومی‌های استان مازندران بیان داشت: مهم‌ترین اتفاق در نشست روابط عمومی‌ها در استان حضور حوزه علمیه است و حوزه علمیه حوزه منابع بسیار موثقی هستند
ساختمان دانشگاه پیام نور بهنمیر مازندران به بهره‌برداری می‌رسدرئیس دانشگاه پیام نور بهنمیر در مازندران گفت: تا مهر ماه سال آینده ساختمان دانشگاه پیام نور بخش بهنمیر به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش سلام شمال رضا رستگار شامگاه چهارشنبه در جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه بهنمیر که در تالار پیوند بهنمیر برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور واحد بهنمیر در سال 1388با چهار دانشجو در رشته حقوق فراگیر کار خود را آغاز کرد.
19 هزار بیکار در بهشهر ثبت‌نام کردند رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: 19 هزار بیکار در مراکز کاریابی این شهرستان ثبت‌نام کردند. به گزارش سلام شمال ابوالقاسم سلیمانی که نخستین بار است دبیری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان را به‌ دلیل ادغام دو اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی به عهده گرفته، به بیان آماری از تعداد بیکاران شهرستان پرداخت.
ساخت سالن شهید هاشمی‌نژاد از سر گرفته شد اداره ورزش و جوانان شهرستان بهشهر شامگاه چهارشنبه جلسه مطبوعاتی دست و پا شکسته‌ای را برگزار و آمار تقریباً دور از واقعیت ارائه داد. به گزارش سلام شمال یادمان هست رئیس اداره ورزش و جوانان بهشهر، سال 87 آن زمان که وی را به نام رئیس تربیت بدنی می‌شناختیم پس از چند ماه از حضورش مصاحبه‌ای با اصحاب رسانه انجام داد و امروز پس از چهار سال مصاحبه دیگری را رقم زد.
نامگذاری روز مازندران برای ترویج فرهنگ علوی است فرماندار قائمشهر گفت: نامگذاری روز مازندران جدای اشاعه و تبلیغ فرهنگ و تاریخ مازندران برای تبیین و ترویج فرهنگ علوی است. به گزارش سلام شمال علی پیرفلک پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی کمیته مشرک فرمانداران شهرستان‌های قائمشهر، سوادکوه و جویبار در قالب ستاد بزرگداشت هفته مازندران اظهار داشت:
وقوع 520 زمین لرزش در مازندران معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: 520 مورد زمین لرزش در مازندران سبب شد تا 438 هکتار از زمین، مراتع و جنگل‌ها، یک‌هزار و 268 هکتار از اراضی کشاورزی و ... دچار خسارت شود.
اعزام 640 دانش آموز دختر مازندرانی به مناطق عملیاتی جنوب جانشین فرمانده سپاه ساری از اعزام نخستین مرحله راهیان نور دانش‌آموزان دختر مازندرانی به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد. به گزارش سلام شمال عسکری جعفری ظهر امروز در مراسم اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزان مقطع دوم دبیرستان با بیان اینکه در اولین دوره اعزام 640 دانش‌آموز دختر رهسپار مناطق عملیاتی جنوب کشور می‌شوند، افزود: این دانش‌آموزان در قالب 14 کاروان به مناطق جنوب اعزام می‌شوند.
مددجویان مازندران 120 میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرند مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: امسال منهای اعتبارات کمیته امداد، 120 میلیارد تومان به طرح‌های اشتغالی کمیته امداد مازندران اختصاص یافت.
برگزاری طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران مسئول آموزش دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: از سوی دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران برگزار می‌شود.
حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های قهرمانی جهان رئیس هیئت پینگ‌پنگ استان مازندران از حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های جوانان قهرمانی جهان خبر داد. به گزارش سلام شمال عباس زعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان کرد: در این دوره از

نوشته شده توسط م- شريفي در شنبه ۲۲ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

راه‌‌اندازی پرواز رامسر به مکه و کربلا استاندار مازندران گفت: پروژه فرودگاه بین‌المللی رامسر در حال احداث است و تا پایان دولت دهم پروازهای آن ارتقا پیدا می‌کند و با توسعه باند فرودگاه، پرواز رامسر به مکه و رامسر به کربلا برقرار می‌شود.
روابط عمومی‌ها حلقه نخست اطلاع‌رسانی هستند رئیس اداره روابط عمومی استانداری مازندران اظهار داشت: روابط عمومی‌ها حلقه نخست اطلاع‌رسانی هستند. به گزارش سلام شمال کمال رستمعلی چهارشنبه شب در نشست روابط عمومی‌های استان مازندران بیان داشت: مهم‌ترین اتفاق در نشست روابط عمومی‌ها در استان حضور حوزه علمیه است و حوزه علمیه حوزه منابع بسیار موثقی هستند
ساختمان دانشگاه پیام نور بهنمیر مازندران به بهره‌برداری می‌رسدرئیس دانشگاه پیام نور بهنمیر در مازندران گفت: تا مهر ماه سال آینده ساختمان دانشگاه پیام نور بخش بهنمیر به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش سلام شمال رضا رستگار شامگاه چهارشنبه در جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه بهنمیر که در تالار پیوند بهنمیر برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور واحد بهنمیر در سال 1388با چهار دانشجو در رشته حقوق فراگیر کار خود را آغاز کرد.
19 هزار بیکار در بهشهر ثبت‌نام کردند رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: 19 هزار بیکار در مراکز کاریابی این شهرستان ثبت‌نام کردند. به گزارش سلام شمال ابوالقاسم سلیمانی که نخستین بار است دبیری جلسه کارگروه اشتغال شهرستان را به‌ دلیل ادغام دو اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی به عهده گرفته، به بیان آماری از تعداد بیکاران شهرستان پرداخت.
ساخت سالن شهید هاشمی‌نژاد از سر گرفته شد اداره ورزش و جوانان شهرستان بهشهر شامگاه چهارشنبه جلسه مطبوعاتی دست و پا شکسته‌ای را برگزار و آمار تقریباً دور از واقعیت ارائه داد. به گزارش سلام شمال یادمان هست رئیس اداره ورزش و جوانان بهشهر، سال 87 آن زمان که وی را به نام رئیس تربیت بدنی می‌شناختیم پس از چند ماه از حضورش مصاحبه‌ای با اصحاب رسانه انجام داد و امروز پس از چهار سال مصاحبه دیگری را رقم زد.
نامگذاری روز مازندران برای ترویج فرهنگ علوی است فرماندار قائمشهر گفت: نامگذاری روز مازندران جدای اشاعه و تبلیغ فرهنگ و تاریخ مازندران برای تبیین و ترویج فرهنگ علوی است. به گزارش سلام شمال علی پیرفلک پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی کمیته مشرک فرمانداران شهرستان‌های قائمشهر، سوادکوه و جویبار در قالب ستاد بزرگداشت هفته مازندران اظهار داشت:
وقوع 520 زمین لرزش در مازندران معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: 520 مورد زمین لرزش در مازندران سبب شد تا 438 هکتار از زمین، مراتع و جنگل‌ها، یک‌هزار و 268 هکتار از اراضی کشاورزی و ... دچار خسارت شود.
اعزام 640 دانش آموز دختر مازندرانی به مناطق عملیاتی جنوب جانشین فرمانده سپاه ساری از اعزام نخستین مرحله راهیان نور دانش‌آموزان دختر مازندرانی به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد. به گزارش سلام شمال عسکری جعفری ظهر امروز در مراسم اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانش‌آموزان مقطع دوم دبیرستان با بیان اینکه در اولین دوره اعزام 640 دانش‌آموز دختر رهسپار مناطق عملیاتی جنوب کشور می‌شوند، افزود: این دانش‌آموزان در قالب 14 کاروان به مناطق جنوب اعزام می‌شوند.
مددجویان مازندران 120 میلیارد تومان تسهیلات می‌گیرند مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: امسال منهای اعتبارات کمیته امداد، 120 میلیارد تومان به طرح‌های اشتغالی کمیته امداد مازندران اختصاص یافت.
برگزاری طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران مسئول آموزش دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: از سوی دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران برگزار می‌شود.
حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های قهرمانی جهان رئیس هیئت پینگ‌پنگ استان مازندران از حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های جوانان قهرمانی جهان خبر داد. به گزارش سلام شمال عباس زعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان کرد: در این دوره از
احداث نخستین تالار روباز کشتی سنتی در مازندران رئیس هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی استان مازندران از احداث نخستین تالار روباز لوچو کشتی سنتی مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال رئیس هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی استان مازندران در دیداری صمیمی با مدیرکل امور روستایی مازندران در استانداری مازندران به موضوع رشد و توسعه ورزش روستائیان اشاره کرد.
بیمارستان بوعلی ساری به 400 تالاسمی خدمات می‌دهد رئیس مرکز درمانی و آموزشی بوعلی سینا اظهار داشت: بیمارستان بوعلی ساری به 400 تالاسمی خدمات می‌دهد. به گزارش سلام شمال مهدی نیک‌خواه در حاشیه بازدید از بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری بیان داشت: 240 تخت در بیمارستان بوعلی سینا فعال است که از این تعداد 94 تخت برای اطفال است.
5 کشتی‌گیر مازندرانی در جام روسیه روی تشک می‌روند
ساخت 120 پروژه اداری در مازندران مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از ساخت 120 پروژه ساختمان اداری در مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، سید محمد محمدی‌تاکامی از ایمنی، فناوری مناسب و مدیریت کیفیت به عنوان سه اصل تاثیرگذار در ساخت‌ و سازها یاد کرد.
1800 نفر در تصادف شهریور مازندران مصدوم شدند مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: در ماه گذشته یک‌هزار و 806 نفر از هموطنان در حوادث رانندگی در جاده‌های مازندران مصدوم شدند. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی از کاهش 21 درصدی کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی در شهریور ماه سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
برگزاری مانور حوادث غیرطبیعی در ساری به مناسبت فرارسیدن هفته کاهش آثار بلایای طبیعی، مانور نمادین زلزله و حوادث غیرطبیعی در دبستان شاهد پسران شهرستان ساری برگزار شد. به گزارش سلام شمال به مناسبت فرارسیدن هفته کاهش آثار بلایای طبیعی مانور نمادین زلزله پیش از ظهر امروز در دبستان شاهد پسران شهرستان ساری با حضور آتش‌نشانی، هلال‌ احمر و مسئولانی از آموزش و پرورش ناحیه یک ساری برگزار شد
نمایشگاه هنرهای مازندران در خانه ملت دایر شود به گزارش سلام شمال کمال علیپور در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه پیشنهاد مبنی بر ایجاد نمایشگاهی از داشته‌های مازندران در خانه ملت ارائه داده بودم، گفت: این نمایشگاه می‌تواند داشته‌های مازندران را به مردم کشور نشان دهد و از این طریق قومیت‌ها به هم نزدیک‌تر شوند چرا که یکی از اهداف سند چشم انداز، همدلی فرهنگ و اقوام مختلف است.
افزایش مشترکان توزیع برق در مازندران مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از افزایش تعداد مشترکان توزیع برق مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال منوچهر جعفری ظهر امروز در نخستین همایش تخصصی پدافند غیرعامل منطقه شمال کشور در ساری اظهار داشت: اجرای پدافند غیرعامل از منویات مقام معظم رهبری است و همه دستگاه‌های اجرایی کشور باید تلاش کنند تا این امر در کشور به خوبی اجرایی شود.
نمایشگاه هفته هنر مازندران امشب به کار خود پایان می‌دهد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: برگزاری نمایشگاه هفته هنر مازندران در فرهنگسرای نیاوران شامگاه امروز به پایان می‌رسد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به استقبال گسترده مردم از اجرای برنامه‌های هفته هنر مازندران گفت: برنامه‌ امشب در فرهنگسرای نیاوران تا ساعت 10 شب تمدید شده است.
مطبوعات جزئی از فرهنگ مازندران است مسئول اداره مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مطبوعات هم جزئی فرهنگ مردم مازندران است و امروز رسانه‌های زیادی در حوزه مکتوب و مجازی در استان مشغول به فعالیت هستند.
پیشینه فرهنگی مازندران مغفول مانده است دبیر کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت هفته فرهنگی مازندران گفت: مازندران دارای پیشینه فرهنگی غنی در تاریخ ایران است که تاکنون در اذهان عموم مغفول مانده است.
توجه مردم به فرهنگ غنی مازندران ستودنی است مسئول اجرایی هفته هنر مازندران با بیان اینکه برگزاری هفته هنر تا حدودی در راستای حفظ سنت‌ها و باورها در هر فرهنگ مؤثر است، گفت: مازندران دارای فرهنگ غنی است و باید در راستای حفظ این فرهنگ تلاش کنیم.
کمک 340 میلیون تومانی مردم مازندران در جشن عاطفه‌ها مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران از کمک 340 میلیون تومانی مردم مازندران در جشن عاطفه‌ها خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، ابراهیم باغبانی از جمع‌آوری 360 میلیون تومان از کمک‌های مردمی در قالب کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی خبر داد.
نگارش احادیث و سخنان امام رضا توسط هنرمندان مازندرانی هنرمندان خوشنویس استان مازندران احادیث و سخنان گرانبهای امام هشتم شیعیان را با ذوق و خلاقیت سرشار از عشق و ارادت به ساحت مقدس آن امام همام به نگارش درمی‌آوردند.
راه‌اندازی 17 اتحادیه قرآنی در مازندران مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران از راه‌اندازی 17 اتحادیه قرآنی در شهرستان‌های مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال بهروز کریم‌نژاد عصر امروز در جلسه اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی سوادکوه با اشاره به برگزاری سومین جلسه هیئت مدیره چهارمین دوره اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران گفت: سومین جلسه هیئت مدیره چهارمین دوره اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران با حضور اعضا در دفتر این اتحادیه برگزار شد.
اختصاص 1.5 میلیارد ریال به بازسازی مساجد مازندران مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اختصاص اعتبار 1.5 میلیارد ریالی این اداره کل برای بازسازی، بهسازی و اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی مساجد استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
فرش هفته مازندران بافته می‌شود طراح فرش هفته هنر مازندران گفت: فرش هفته مازندران با حدود 150 هزار گره در دست بافت است. به گزارش سلام شمال سیده معصومه عمادی در حاشیه برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در طراحی تابلو فرش هنر مازندران سعی کردیم از نمادهای صنایع دستی استان استفاده کنیم.
مازندران 37 تربیون نماز جمعه دارد امام جمعه موقت ساری گفت: 37 پایگاه نماز جمعه در شهرهای مازندران در راستای روشنگری معنوی و سیاسی نمازگزاران می‌پردازند. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام محمد قاسمی دوشنبه ‌شب در جلسه هم‌اندیشی به منظور جلب رضایت مردم از خدمات فرهنگی در نماز جمعه مرکز مازندران و نخستین نشست مشترک ستاد و مساجد شهرستان ساری که در مسجد امام حسن عسگری(ع) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از جایگاه های مهمی که مردم را در مقاطع مختلف به صحنه آورد تریبون مقدس نماز جمعه بود.
حضور خارجی‌ها در بزرگداشت هفته هنر مازندران معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مخاطبان هفته هنر مازندران، صرفا مازندرانی نبوده و حتی افراد خارجی هم به به گزارش سلام شمال عین‌الله فلاح در حاشیه برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: هفته هنر مازندران تجلی همدلی و همراهی هنرمندان استان با همه مردم و به ویژه مازندرانی‌های مقیم تهران است تا بتوانیم بخشی از هنر، صنایع دستی، آداب و رسوم و برنامه‌های آیینی را به اجرا در بیاوریم.

نوشته شده توسط م- شريفي در جمعه ۲۱ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

برگزاری طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران مسئول آموزش دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: از سوی دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، طرح آشنایی با مهارت‌های زندگی قرآنی در مازندران برگزار می‌شود.
حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های قهرمانی جهان رئیس هیئت پینگ‌پنگ استان مازندران از حضور پینگ‌پنگ‌باز مازندرانی در رقابت‌های جوانان قهرمانی جهان خبر داد. به گزارش سلام شمال عباس زعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان کرد: در این دوره از
احداث نخستین تالار روباز کشتی سنتی در مازندران رئیس هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی استان مازندران از احداث نخستین تالار روباز لوچو کشتی سنتی مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال رئیس هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی استان مازندران در دیداری صمیمی با مدیرکل امور روستایی مازندران در استانداری مازندران به موضوع رشد و توسعه ورزش روستائیان اشاره کرد.
بیمارستان بوعلی ساری به 400 تالاسمی خدمات می‌دهد رئیس مرکز درمانی و آموزشی بوعلی سینا اظهار داشت: بیمارستان بوعلی ساری به 400 تالاسمی خدمات می‌دهد. به گزارش سلام شمال مهدی نیک‌خواه در حاشیه بازدید از بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری بیان داشت: 240 تخت در بیمارستان بوعلی سینا فعال است که از این تعداد 94 تخت برای اطفال است.
5 کشتی‌گیر مازندرانی در جام روسیه روی تشک می‌روند
ساخت 120 پروژه اداری در مازندران مدیر فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از ساخت 120 پروژه ساختمان اداری در مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، سید محمد محمدی‌تاکامی از ایمنی، فناوری مناسب و مدیریت کیفیت به عنوان سه اصل تاثیرگذار در ساخت‌ و سازها یاد کرد.
1800 نفر در تصادف شهریور مازندران مصدوم شدند مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد: در ماه گذشته یک‌هزار و 806 نفر از هموطنان در حوادث رانندگی در جاده‌های مازندران مصدوم شدند. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی از کاهش 21 درصدی کشته‌های ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی در شهریور ماه سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
برگزاری مانور حوادث غیرطبیعی در ساری به مناسبت فرارسیدن هفته کاهش آثار بلایای طبیعی، مانور نمادین زلزله و حوادث غیرطبیعی در دبستان شاهد پسران شهرستان ساری برگزار شد. به گزارش سلام شمال به مناسبت فرارسیدن هفته کاهش آثار بلایای طبیعی مانور نمادین زلزله پیش از ظهر امروز در دبستان شاهد پسران شهرستان ساری با حضور آتش‌نشانی، هلال‌ احمر و مسئولانی از آموزش و پرورش ناحیه یک ساری برگزار شد
نمایشگاه هنرهای مازندران در خانه ملت دایر شود به گزارش سلام شمال کمال علیپور در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه پیشنهاد مبنی بر ایجاد نمایشگاهی از داشته‌های مازندران در خانه ملت ارائه داده بودم، گفت: این نمایشگاه می‌تواند داشته‌های مازندران را به مردم کشور نشان دهد و از این طریق قومیت‌ها به هم نزدیک‌تر شوند چرا که یکی از اهداف سند چشم انداز، همدلی فرهنگ و اقوام مختلف است.
افزایش مشترکان توزیع برق در مازندران مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران از افزایش تعداد مشترکان توزیع برق مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال منوچهر جعفری ظهر امروز در نخستین همایش تخصصی پدافند غیرعامل منطقه شمال کشور در ساری اظهار داشت: اجرای پدافند غیرعامل از منویات مقام معظم رهبری است و همه دستگاه‌های اجرایی کشور باید تلاش کنند تا این امر در کشور به خوبی اجرایی شود.
نمایشگاه هفته هنر مازندران امشب به کار خود پایان می‌دهد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: برگزاری نمایشگاه هفته هنر مازندران در فرهنگسرای نیاوران شامگاه امروز به پایان می‌رسد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به استقبال گسترده مردم از اجرای برنامه‌های هفته هنر مازندران گفت: برنامه‌ امشب در فرهنگسرای نیاوران تا ساعت 10 شب تمدید شده است.
مطبوعات جزئی از فرهنگ مازندران است مسئول اداره مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مطبوعات هم جزئی فرهنگ مردم مازندران است و امروز رسانه‌های زیادی در حوزه مکتوب و مجازی در استان مشغول به فعالیت هستند.
پیشینه فرهنگی مازندران مغفول مانده است دبیر کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت هفته فرهنگی مازندران گفت: مازندران دارای پیشینه فرهنگی غنی در تاریخ ایران است که تاکنون در اذهان عموم مغفول مانده است.
توجه مردم به فرهنگ غنی مازندران ستودنی است مسئول اجرایی هفته هنر مازندران با بیان اینکه برگزاری هفته هنر تا حدودی در راستای حفظ سنت‌ها و باورها در هر فرهنگ مؤثر است، گفت: مازندران دارای فرهنگ غنی است و باید در راستای حفظ این فرهنگ تلاش کنیم.
کمک 340 میلیون تومانی مردم مازندران در جشن عاطفه‌ها مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران از کمک 340 میلیون تومانی مردم مازندران در جشن عاطفه‌ها خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، ابراهیم باغبانی از جمع‌آوری 360 میلیون تومان از کمک‌های مردمی در قالب کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی خبر داد.
نگارش احادیث و سخنان امام رضا توسط هنرمندان مازندرانی هنرمندان خوشنویس استان مازندران احادیث و سخنان گرانبهای امام هشتم شیعیان را با ذوق و خلاقیت سرشار از عشق و ارادت به ساحت مقدس آن امام همام به نگارش درمی‌آوردند.
راه‌اندازی 17 اتحادیه قرآنی در مازندران مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران از راه‌اندازی 17 اتحادیه قرآنی در شهرستان‌های مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال بهروز کریم‌نژاد عصر امروز در جلسه اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی سوادکوه با اشاره به برگزاری سومین جلسه هیئت مدیره چهارمین دوره اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران گفت: سومین جلسه هیئت مدیره چهارمین دوره اتحادیه مؤسسات و خانه‌های قرآنی مازندران با حضور اعضا در دفتر این اتحادیه برگزار شد.
اختصاص 1.5 میلیارد ریال به بازسازی مساجد مازندران مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اختصاص اعتبار 1.5 میلیارد ریالی این اداره کل برای بازسازی، بهسازی و اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی مساجد استان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
فرش هفته مازندران بافته می‌شود طراح فرش هفته هنر مازندران گفت: فرش هفته مازندران با حدود 150 هزار گره در دست بافت است. به گزارش سلام شمال سیده معصومه عمادی در حاشیه برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: در طراحی تابلو فرش هنر مازندران سعی کردیم از نمادهای صنایع دستی استان استفاده کنیم.
مازندران 37 تربیون نماز جمعه دارد امام جمعه موقت ساری گفت: 37 پایگاه نماز جمعه در شهرهای مازندران در راستای روشنگری معنوی و سیاسی نمازگزاران می‌پردازند. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام محمد قاسمی دوشنبه ‌شب در جلسه هم‌اندیشی به منظور جلب رضایت مردم از خدمات فرهنگی در نماز جمعه مرکز مازندران و نخستین نشست مشترک ستاد و مساجد شهرستان ساری که در مسجد امام حسن عسگری(ع) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از جایگاه های مهمی که مردم را در مقاطع مختلف به صحنه آورد تریبون مقدس نماز جمعه بود.
حضور خارجی‌ها در بزرگداشت هفته هنر مازندران معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مخاطبان هفته هنر مازندران، صرفا مازندرانی نبوده و حتی افراد خارجی هم به به گزارش سلام شمال عین‌الله فلاح در حاشیه برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: هفته هنر مازندران تجلی همدلی و همراهی هنرمندان استان با همه مردم و به ویژه مازندرانی‌های مقیم تهران است تا بتوانیم بخشی از هنر، صنایع دستی، آداب و رسوم و برنامه‌های آیینی را به اجرا در بیاوریم.
کاراته قائمشهر تا 3 سال آینده جهانی می‌شود رئیس هیئت کاراته شهرستان قائمشهر گفت: کاراته قائمشهر تا سه سال آینده جهانی می‌شود. به گزارش سلام شمال حامد سه‌سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قائمشهر گفت: شرایط کاراته قائمشهر مساعد است البته کاستی‌هایی هم موجود بوده که با برنامه‌ریزی‌هایی که داشته‌ایم به نتایج مثبتی خواهیم رسید.
دومین مرکز کودکان سرطانی کشور در ساری ساخته می‌شودنایب رئیس مجمع بیمارستان سرطانی شمال کشور(ماهک) گفت: دومین مرکز درمانی کودکان سرطانی از دو سال اخیر تاکنون در بیمارستان بوعلی‌سینای ساری با اهدای زمین در حال ساخت است.
حضور وزیر ارشاد در جشنواره وارش قطعی شد امام جمعه بابل با اشاره به اینکه جشنواره وارش یکی از تاثیرگذارترین واقعه فرهنگی در استان مازندران است، گفت: حضور وزیر ارشاد در جشنواره وارش قطعی شده است.
25 قاضی برای آگاه‌سازی از پیشگیری جرم به مدارس اعزام می‌شوند معاون اجتماعی دادگستری استان مازندران گفت: 25 قاضی سخنور برای آگاه‌سازی از پیشگیری جرم به مدارس مازندران اعزام می‌شوند. به گزارش سلام شمال وحید براری ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با موضوع مشارکت رسانه‌ها در امر پیشگیری از وقوع جرم، اظهار داشت: در حوزه جرم‌شناسی و پیشگیری از وقوع جرم تاکید زیادی بر فعالیت رسانه‌ها به ویژه مطبوعات شده است.
اجرای طرح ویزیت رایگان پزشک خانواده از اول آبان رئیس مرکز بهداشت استان مازندران اظهار داشت: از ابتدای آبان در سراسر شهرستان‌های مازندران طرح ویزیت رایگان پزشک خانواده اجرا می‌شود. به گزارش سلام شمال محمدرضا میرزایی ظهر امروز در بازدید از بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا ساری گفت: مازندران با همت مسئولان اجرایی، دانشگاهی و بیمه‌ای استان در بحث پزشک خانواده در کشور پیشگام است.
سفال مازندران قدیمی‌ترین هنر صنعت ایرانی‌ها است هنرمند سفالگر از استان مازندران که منتخب یونسکو هم هست، گفت: سفال مازندران قدیمی‌ترین هنر صنعت ایرانی‌ها است. به گزارش سلام شمال رمضانعلی چینی‌ساز جویباری در حاشیه برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: سفال مازندران در غار هوتو و کمربند مربوط به هشت هزار سال قبل از میلاد مسیح است.
11 هزار مازندرانی زیر پوشش آموزش سوادآموزی قرار گرفتند معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: امسال در مازندران 10 هزار و 850 نفر زیر پوشش آموزش سوادآموزی قرار گرفتند. به گزارش سلام شمال نعمت بقایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اعلام اینکه در ساختار جدید سوادآموزی دوره سواد آموزی و انتقال در دست اجراست، اظهار داشت: کتاب دوره انتقال در دست چاپ است و تاکنون توزیع نشد.
اعطای مشوق‌های ویژه به صاحبان صنایع در شهرک‌های مازندران مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از اعطای مشوق‌های ویژه به صاحبان صنایع در شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی مازندران، عباسعلی وفایی‌نژاد گفت: به منظور حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران مشوق‌ها و تخفیفات ویژه به واحدهای تولیدی اعطا خواهد شد.
بیمه البرز مجری پوشش بیمه‌ای بیماران سرطانی شد رئیس بیمه البرز شعبه مازندران اعلام کرد: بیمه البرز مجری پوشش بیمه‌ای بیماران سرطانی شد. به گزارش سلام شمال سَرَطان یا چَنگار بیماری‌ای است که در آن سلول‌های بدن در یک تومور بدخیم به طور غیرعادی تقسیم و تکثیر می‌شوند و بافت‌های سالم را نابود می‌کنند.

نوشته شده توسط م- شريفي در پنجشنبه ۲۰ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

آمل قهرمان رقابت‌های پینگ‌پنگ زنان مازندران شد پینگ‌پنگ‌باز آملی قهرمان رقابت‌های پینگ‌پنگ قهرمانی زنان مازندران شد. به گزارش سلام شمال رقابت‌های انتخابی و قهرمانی پینگ‌پنگ جوانان زنان مازندران از صبح امروز به میزبانی آمل برگزار شد که پینگ‌پنگ‌بازان این شهرستان کاپ قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را در خانه نگه‌داشتند.
کشف 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: در شش‌ ماهه سال جاری 600 کیلوگرم انواع مواد مخدر در مازندران کشف و ضبط شد. به گزارش سلام شمال علیرضا مسکنی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز ساری به مناسبت هفته نیروی انتظامی با اشاره به علمکرد پلیس فتا در مازندران اظهار داشت: کشفیات پلیس در مازندران 27 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
قانون پایانه‌ها در مازندران قابلیت اجرایی نداردمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: قانون پایانه‌ها در کلانشهر مازندران قابلیت اجرایی ندارد و لازم است اصلاح شود. به گزارش سلام شمال سیف‌الله فرزانه صبح امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر این شهرستان، اظهار داشت: مازندران یک کلانشهر است و شهرها به هم چسبیده و اراضی کشاورزی و املاک زیادی در فاصله بسیار اندکی از جاده‌ها قرار دارند که امکان ساخت هتل و رستوران و نظایر آن با قوانین جدید مشکل است.
نمایندگی گردشگری بهشهر ارتقا یافت جاذبه‌های گردشگری بهشهر از یک سو و پیگیری‌های مدیران ستادی و شهرستانی از سوی دیگر باعث شد تا نمایندگی گردشگری بهشهر به اداره ارتقا یابد.
عباس‌آباد بهشهر در فهرست آثار یونسکو ثبت می‌شود فرماندار و رئیس ستاد تسهیلات سفر شهرستان بهشهر گفت: عباس‌آباد بهشهر در فهرست آثار یونسکو ثبت می‌شود. به گزارش سلام شمال محمدرضا البرزی در حاشیه جلسه ستاد تسهیلات سفر این شهرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان، گفت: باید نگاه تخصصی به مقوله صنعت گردشگری داشته باشیم در غیر این‌صورت با وجود صرف زمان و هزینه به اهدافی از پیش تعیین شده نخواهیم رسید.
جرایم اجتماعی در شهرستان نور کاهش یافت فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: جرایم اجتماعی مانند سرقت، قتل و زورگیری در شهرستان نور کاهش یافته است. به گزارش سلام شمال کیومرث ابراهیمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان نور بیان داشت: هفته نیروی انتظامی هفته عموم مردم است، زیرا امنیت برای همه آنها است.
فاز نخست مجتمع تفریحی «هوتو» در شرق مازندران افتتاح شد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این مراسم با اشاره به ورود حدود 40 میلیون گردشگر داخلی و خارجی در نوروز و تابستان 91 در استان مازندران، اظهار داشت: اگر قرار است در استان مازندران به یک اشتغال مستقیم و پایدار دست یابیم باید جذب گردشگر داشته باشیم و این مهم با کمک همه دستگاه‌های اجرایی امکان‌پذیر است.
کارگاه تربیت متخصص مشاوره دینی در مازندران آغاز به کار کرد کارگاه تربیت متخصص مشاوره دینی در مازندران با حضور حجت‌الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام احمد رهنمایی مدیر گروه مشاوره موسسه آموزشی پ‍ژوهشی امام خمینی(ره)‌ و 110 نفر از اساتید گفتمان دینی، ‌مشاوره خانواده و زنان فعال عرصه فرهنگی با تلاش اداره فرهنگی این اداره کل در چالوس شروع به کار کرد.
ازدواج یک زوج جوان ساروی در مزار شهدای گمنام برای نخستین بار ازدواج یک زوج جوان دانشجوی بسیجی در کنار مزار شش شهید گمنام واقع در پارک موزه دفاع مقدس برگزار شد.
ساختار نیروی انسانی دانشگاه بابل نیاز به تحول دارد رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ساختار نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیاز به تغییر و تحول خاصی دارد. به گزارش سلام شمال ابراهیم میکانیکی صبح امروز در مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: ساختار دانشگاه به ویژه در بعد نیروی انسانی نیاز به توجه خاص دارد و باید تغییر و تحولاتی در این ساختار انجام گیرد.
4400 دانش‌آموز آملی به مناطق جنگی کشور اعزام می‌شوند جانشین فرمانده سپاه ناحیه آمل گفت: تاپایان سال جاری 4 هزار و 400 دانش‌آموز آملی به مناطق جنگی کشور اعزام می‌شوند. به گزارش سلام شمال محمد کرمی صبح امروز در آئین اعزام نخستین گروه راهیان نور دانش‌آموزی این شهرستان که با حضور مسئولان همراه بود، ابراز داشت: اردوی راهیان نور برای نسل جوانی که دوران جنگ و شهادت را درک نکردند تاثیر بسزایی دارد.
راه‌اندازی 3 مدرسه تخصصی ورزش در آمل مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: سه مدرسه تخصصی ورزش در سال تحصیلی 92-91 فعالیت آموزشی خود را در شهرستان آغاز کردند. به گزارش سلام شمال اکبر لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اعلام تحصیل 8 هزار و 884 دانش‌آموز در سال تحصیلی 91-90 مدارس غیردولتی این شهرستان تصریح کرد: عملکرد مثبت مدارس غیردولتی توانست اعتماد مردم را به خود جلب کند.
توزیع 4 هزار بسته فرهنگی و سینمایی در مازندران مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: بیش از 4 هزار بسته فرهنگی توسط کاروان فرهنگی و سینمایی در استان مازندران توزیع شد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه بیش از 4 هزار بسته فرهنگی توسط کاروان فرهنگی و سینمایی در استان مازندران توزیع شد، اظهار داشت: این برنامه همزمان با بیست و ششمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان اجرا می‌شود.
انعقاد تفاهمنامه همکاری دانشگاه کشاورزی ساری و القاسم الخضرا عراق رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از بسته شدن تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه القاسم الخضرا عراق و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بسته شد.
جسد دانشجوی گرگانی پیدا شد جسد دانشجوی گرگانی که از 6 روز پیش مفقود شده بود، دقایقی پیش کشف شد. به گزارش سلام شمال سرانجام تلاش 6 روزه گروه تجسس برای یافتن جسد دختر گرگانی که هفتم مهر در حادثه سیل ارتفاعات بخش مرکزی بهشهر، غرق و مفقود شده بود نتیجه داد.
فروش آدامس‌های آغشته به مواد مخدر در مازندران جانشین مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی مازندران از فروش قرص‌های روان گردان و آدامس‌های آغشته به مواد مخدر در بعضی از دکه‌های سطح شهر خبر داد.
راه‌اندازی معاونت برنامه‌ریزی در فرمانداری‌ ویژه به دولت رفتفرماندار ویژه تنکابن از راه‌اندازی معاونت برنامه‌ریزی در فرمانداری‌ ویژه با تصویب دولت خبر داد. به گزارش سلام شمال بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری فرمانداری ویژه تنکابن با حضور محمد محمدی معاون دفتر سیاسی استانداری مازندران و جمع کثیری از مدیران شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس آباد برگزار شد.
اعزام نخستین کاروان راهیان نور مازندران به مناطق جنگی نخستین کاروان راهیان نور مازندران به مناطق جنگی با حضور مسئولان استانی و شهرستان اعزام شدند. به گزارش سلام شمال امام جمعه نکا عصر امروز در این مراسم با گرامیداشت نام و یاد شهدا گفت: این سفر معنوی سفری به افلاک است که باید با سازندگی درونی همراه باشد.
برگزاری جشنواره «یک هفته با کانون» در مازندران مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: به ‌مناسبت روز جهانی کودک، جشنواره یک هفته با کانون در کانون پرورش فکری مازندران برگزار می‌شود.
ساخت 6 بیمارستان جدید در مازندرانمدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: در حال حاضر این اداره کل احداث شش بیمارستان در شهرهای مازندران را در دست اجرا دارد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، سید علی اسد اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در تلاش است تا با بسیج نیروها و به‌کارگیری امکانات و تجهیزات موجود برای اتمام عملیات اجرایی پروژه‌ها اهتمام کند.
سرپرست جدید موسسه مهر مازندران معرفی شد با حضور مسئولان کشوری و استانی، سرپرست جدید موسسه مالی اعتباری مهر مازندران معرفی شد. به گزارش سلام شمال رضا عسگری عصر امروز در آیین معارفه خود به عنوان سرپرست جدید موسسه مالی اعتباری مهر در مازندران با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های خوب اقتصادی است، اظهار داشت: برای تعالی استان باید از تمام ظرفیت‌ها به بهترین نحو بهره‌برداری شود.
حمایت ویژه از طرح‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی مازندران استاندار مازندران طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توجه ویژه به طرح‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی مازندران برای دریافت تسهیلات شد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، سید علی‌اکبر طاهایی در نامه‌ای به محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان خواستار توجه ویژه به طرح‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی استان برای دریافت تسهیلات شد.
حضور 6 هزار مازندرانی در طرح ملی حفظ قرآن کریممدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: 6 هزار نفر مازندرانی در طرح ملی حفظ قرآن کریم شرکت کردند. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان بابل اظهار داشت: در راستای تشویق و ترغیب عموم علاقمندان برای پرداختن به امر حفظ آیات قرآن کریم و زمینه‌سازی برای دستیابی به منویات مقام معظم رهبری درباره تربیت حافظان قرآن کریم، طرح ملی آموزشی عمومی حفظ قرآن کریم با حضور 6 هزار نفر در استان مازندران برگزار شد.
شکوفه‌دهی زودرس مرکبات در باغات مازندران با گذشت هفت ماه از فصل بهار طی چند روز گذشته شاهد شکوفایی شکوفه‌های مرکبات در برخی باغات روستاهای بخش چمستان نور هستیم که می‌تواند این امر بر باروری مجدد تاثیر سوء داشته باشد.
رامسر میزبان مسابقه پرورش اندام کشوری شد رئیس هیئت بدنسازی شهرستان رامسر گفت: مسابقه پرورش اندام کشوری با موافقت رئیس هیئت پرورش اندام استان مازندران در اسفند ماه سال جاری در رامسر برگزار می‌شود.
کسب 2 مدال توسط کشتی‌گیران مازندرانی در فنلاند نایب رئیس هیئت کشتی مازندران از کسب دو مدال توسط کشتی‌گیران دانشجوی مازندرانی در مسابقات قهرمانی جهان در فنلاند خبر داد. به گزارش سلام شمال سلمان قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: در مسابقات کشتی آزاد دانشجویان قهرمانی جهان در فنلاند دو کشتی‌گیر مازندرانی موفق به مدال طلا و برنز شدند.
بازگویی هنر طبرستانی‌ها در تهران پایتخت ایران از شنبه 15 مهر شاهد هنرنمایی هنرمندان مازندرانی در عرصه‌های مختلف است. به گزارش سلام شمال بیش از 400 هنرمند در رشته‌های مختلف هنری در تهران به معرفی داشته‌های هنری گذشته و امروز مازندران خواهند پرداخت.
مختاباد در فرهنگسرای نیاوران امیری‌خوانی می‌کند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از اجرای امیری‌خوانی توسط مختاباد در مراسم افتتاحیه هفته هنر مازندران در فرهنگسرای نیاوران خبر داد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز درباره برگزاری هفته هنر مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: هفته هنر مازندران از 15 تا 19 مهرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
رقابت‌های انتخابی پینگ‌پنگ زنان مازندران برگزار می‌شود رئیس هیئت پینگ‌پنگ آمل گفت: رقابت‌های انتخابی پینگ‌پنگ جوانان زنان مازندران فردا به میزبانی آمل برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال محمدرضا قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در آمل بیان داشت: این شهرستان میزبانی رقابت‌های انتخابی پینگ‌پنگ جوانان زنان مازندران را برعهده دارد.
چاووشی‌خوانی در روستاهای مازندران حفظ شود رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه با اشاره به نقش فرهنگ بومی در محافظت جوانان، گفت: چاووشی‌خوانی در روستاهای مازندران حفظ شود. به گزارش سلام شمال موسی پهلوان ظهر امروز در جلسه بررسی آیین‌های بومی در این شهرستان با اشاره به محتوا و تاریخچه آیین‌های بومی بر حفظ آن تاکید کرد.

نوشته شده توسط م- شريفي در شنبه ۱۵ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

گزارش تصويري شکوفا شدن درختان مرکبات مازندران درختان مرکبات واقع در روستای فولاد کلای شهرستان نور با توجه به اینکه از میوه بارور هستند دوباره و در آغاز فصل پاییز شکوفا شدند.
گزارش تصویری عیادت مقام معظم رهبری از آیت الله حسن زاده آملیعیادت مقام معظم رهبری از آیت الله حسن زاده آملی
قزاقستان قهرمان تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری مازندران شد نوزدهمین تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری استان مازندران با قهرمانی قزاقستان پایان یافت. به گزارش سلام شمال پایان بخش نوزدهمین تور بین‌المللی دوچرخه سواری گرامیداشت سرداران و 10 هزار شهید استان مازندران امروز و در پنجمین و آخرین دور از رقابت‌ها از شهرستان ساری آغاز و پس از طی 97 کیلومتر در منطقه تفریحی - توریستی عباس آباد بهشهر پایان یافت.
80 درصد پیشنهادات شهرداری ساری غیرقانونی است عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه 80 درصد از پیشنهادات شهرداری به شورا، غیرقانونی است، گفت: اغلب ایراداتی که کمیته انطباق از مصوبات گرفته در اصل از ابتدا نباید از سوی شهرداری پیشنهاد می‌شد.
ورزشکاران مازندرانی نیمی از مدال‌های طلای المپیک را کسب کردندمدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: 50 درصد مدال طلای المپیک را مازندرانی از آن خود کردند. به گزارش سلام شمال به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، نصرالله پریچهره در برنامه ورزش همگانی به مناسبت هفته ناجا که در ستاد انتظامی استان برگزار شد، از زحمات و تلاش‌های خالصانه ماموران انتظامی استان در راستای تامین امنیت مسابقات ورزشی در سطح استان قدردانی کرد.
اعزام تیم مازندران به مسابقات ملی مهارتمدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران از اعزام تیم مازندران به مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: با توجه توانمندی‌های کارآموزان و مربیان، مازندران می‌تواند در مسابقات ملی مهارت خوش بدرخشد.
یادواره شهدای بهشهر با سخنرانی سرلشگر صفوی برگزار می‌شود ششمین یادواره سرداران و 800 شهید شهرستان بهشهر صبح فردا 12 مهر با سخنرانی سرلشگر رحیم صفوی برگزار می‌شود. به گزارش سلام شمال تا ظهر امروز بیش از 10 جلسه هماهنگی رسمی و غیررسمی از سوی کمیته‌های عضو ستاد گرامیداشت سرداران و 800 شهید شهرستان بهشهر برگزار شد.
اجرای 50 برنامه بزرگداشت دفاع مقدس در سوادکوه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان سوادکوه از اجرای 50 برنامه بزرگداشت دفاع مقدس در سوادکوه خبر داد. به گزارش سلام شمال علی درزی ظهر امروز در جلسه بررسی و پایانی برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه در اهانت به پیامبر گرامی اسلام، جبهه استکبار چهره واقعی خود را نشان داد و تقابل بین حق و باطل را آشکار کرد، گفت: نظام سلطه در موضع‌گیری‌های خود در اهانت به پیامبر(ص) چهره حقیقی خود و دشمنی با ریشه‌های اسلام را نشان داد.
راه‌اندازی انجمن علوم پایه در بنیاد حریری بابل مدیر بنیاد علمی حریری بابل گفت: انجمن علوم پایه در مرکز بنیاد علمی محمدرضا حریری بابل راه‌اندازی شد. به گزارش سلام شمال صدیقه عباسی پیش از ظهر امروز در بازدید نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از بنیاد علمی محمدرضا حریری بابل اظهار داشت: این مرکز با نیت خیرخواهانه محمدرضا حریری برای ارتقای دانش عملی جوانان کشور شکل گرفت زیرا شاهد پیشرفت‌های تئوری جوانان کشور و ضعف دانش عملی آنها بود.
بنیاد علمی حریری درصدد تقویت ذهن جوانان است نماینده مردم بابل در مجلس گفت: بنیاد علمی حریری درصدد تقویت ذهن پویای جوانان است. به گزارش سلام شمال حسین نیازآذری صبح امروز بازدید از بنیاد علمی محمدرضا حریری بابل اظهار داشت: بنیاد علمی حریری، مرکز علمی بزرگ و آبروی استان و شهرستان بابل بوده که توسط خیر علم دوست بابلی محمدرضا حریری با هدف کمک به جوانانی که در صدد خدمت به نظام و آینده کشور هستند، احداث شد.
جشنواره وارش به صورت بین‌المللی برگزار شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از نمایندگان مردم مازندران در مجلس خواست کمک کنند تا این جشنواره در سال‌های آینده در سطح بین‌المللی برگزار شود. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در بازدید از دبیرخانه جشنواره وارش در بابل اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری هفتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه در مازندران به سر می‌بریم مشارکت جدی همه مسئولان در برگزاری مطلوب این جشنواره ضروری است
سرمایه‌گذاری 288 میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی مازندران مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از سرمایه‌گذاری 288 میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌هـای صنعتی مازندران، عباسعلی وفایی‌نژاد بیان داشت: در شش ماهه نخست سال جاری، 30 واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری مبلغ 288 میلیارد ریال و با ظرفیت اشتغال 655 نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مازندران به بهره‌برداری رسیدند.
راه‌اندازی رشته داروسازی در دانشگاه آزاد آمل رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی از راه‌اندازی رشته داروسازی در این واحد دانشگاهی خبر داد. به گزارش سلام شمال صبح امروز نشست مشترک اعضای نظام پزشکی شهرستان آمل و با فاضل لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی برگزار شد.
ثبت الکترونیکی وقایع ثبت‌احوال در مازندران مدیرکل ثبت‌احوال مازندران گفت: صدور کارت ملی هوشمند از نیمه دوم سال 92 شروع می‌شود. به گزارش سلام شمال فرج‌الله ملکی امروز در حاشیه بازدید از اداره ثبت‌احوال شهرستان بابلسر اظهار داشت: این بازدید بر اساس برنامه‌ریزی تدوین شده سالی دو بار از تمام ادارات استان انجام می‌شود.
آغاز طرح همگام با قرآن در مدارس آمل مدیر آموزش و پرورش آمل از آغاز طرح همگام با قرآن در مدارس این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال با برپایی جشن قرآن در مدرسه راهنمایی دخترانه داعی‌الاسلام، طرح همگام با قرآن در سال تحصیلی 92-91 آغاز شد.
افزایش کشف اختلاس و آدم‌ربایی در مازندران رئیس پلیس آگاهی استان فرماندهی انتظامی مازندران گفت: پلیس مازندران در اختلاس، قتل و آدم‌ربایی 65.5 درصد افزایش کشف داشت. به گزارش سلام شمال محمد عظیمی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران عصر امروز به مناسبت هفته ناجا در جمع خبرنگاران گفت: برای افزایش کشف جرم در سال‌جاری طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی زیادی را برنامه‌ریزی کرده و معتقدیم که کشف جرم به‌ موقع به‌ عنوان یک عامل پیشگیری محسوب می‌شود.
برگزاری مسابقات اسکیت مارتن در مرکز مازندران رئیس هیئت اسکیت شهرستان ساری از برگزاری مسابقات اسکیت مارتن دستجات آزاد به میزبانی مرکز استان خبر داد. به گزارش سلام شمال مهدی امیرفخریان عصر امروز در جمع خبرنگاران ورزشی مرکز استان مازندران بیان کرد: این مسابقات که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در ساری برگزار می‌شود، بهترین ورزشکاران این رشته ورزشی از سراسر استان حضور دارند.
اعزام تیم راه ساری به قهرمانی امیدهای کشور مدیرعامل تیم فوتسال راه ساری گفت: بازیکنان تیم راه ساری برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر امیدهای کشور به رشت اعزام می‌شوند. به گزارش سلام شمال سعید نجاریان عصر امروز در جمع خبرنگاران ورزشی مرکز استان مازندران بیان کرد: بازیکنان تیم راه ساری برای شرکت در مرحله نهایی مسابقات فوتسال لیگ برتر امیدهای کشور تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند و آمادگی قهرمانی این دوره را نیز دارند.
«تاریخ طبرستان» به ‌زودی روانه بازار می‌شود محقق و پژوهشگر مازندرانی گفت: کتاب «تاریخ طبرستان» به ‌زودی روانه بازار می‌شود. به گزارش سلام شمال میر عبدالله سیار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: کتاب اصلی یکی از آثار گرانبها، ارزنده و معتبر تاریخی برای مردم ایران به ‌ویژه مردم مازندران است که به قلم محقق بلند همت مازندرانی «ابن اسفندیار» در قرن هفتم هجری است.
مسابقات قرآن و اذان در مازندران برگزار می‌شود مسئول امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مسابقات قرآنی و اذان در 17 شهرستان مازندران برگزار می‌شود.
برگزاری 24 دوره آموزشی در شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران از تشکیل 24 دوره آموزشی در شش ماهه نخست سال جاری در شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.
تشکیل 100 پرونده در بخش جرایم رایانه‌ای مازندران فرمانده انتظامی مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 100 پرونده در بخش جرایم رایانه‌ای در استان مازندران تشکیل شده است. به گزارش سلام شمال علیرضا مسکنی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از کارکنان بخش‌های مختلف فرماندهی انتظامی استان با نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار داشت: این دیدار به منظور تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی انجام شده است.
اصناف مازندران توهین به پیامبر(ص) را محکوم کردند اصناف و بازاریان مرکز مازندران با اعتراض به فیلم موهن، هتک حرمت به ساحت پیامبر اسلام را محکوم کردند. به گزارش سلام شمال اصناف و بازاریان مرکز مازندران پیش از ظهر امروز، مغازه‌ها و واحدهای کسب و کار را تعطیل کرده و در تجمعی اعتراضی، توهین به ساحت حضرت محمد (ص) را محکوم کردند.
90 اشتغال برای مددجویان نکا فراهم شد رئیس کمیته امداد شهرستان نکا گفت: در شش ماهه نخست سال جاری، 91 اشتغال برای مددجویان نکا فراهم شد. به گزارش سلام شمال سید موسی عمادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان نکا بیان داشت: 91 نفر از افراد زیر پوشش این نهاد از وام‌های اشتغالزایی بهره‌مند شدند و در این رابطه 3 میلیارد و 750 میلیون ریال وام به آنان اختصاص یافته است.
نماینده ولی فقیه در مازندران: فعالیت پلیس در ایران متفاوت است/نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: فعالیت پلیس در ایران با پلیس‌های سراسر جهان متفاوت است چون پلیس ما مرزبان عقیده و دین است. به گزارش سلام شمال آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در دیدار مسئولان و کارکنان فرماندهی انتظامی مازندران در دفتر کارش اظهار داشت: تاریخ انقلاب اسلامی تاریخ پرفراز و نشیبی است که در این بین تاریخ نیروی انتظامی نیز درخشان است که این تاریخ در هفته نیروی انتظامی ورق زده می‌شود.
فضای فیزیکی دانشگاه کشاورزی ساری کامل نشد رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: این دانشگاه با نیم قرن سابقه هنوز از نظر فیزیکی کامل نشده است. به گزارش سلام شمال کریم سلیمانی ظهر امروز در جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود اظهار داشت: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری تنها دانشگاه تخصصی مازندران است.
دختران موفق نوشهری تجلیل شدند رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نوشهر از شناسایی دختران نخبه و موفق شهرستان در زمینه‌های علمی، اجتماعی و ورزشی و تجلیل از آنان خبر داد.
دانشکده تربیت معلم بابل به دانشگاه پردیس ارتقا یابد عضو مجمع نمایندگان مازندران و نماینده مردم بابل در مجلس از وزیر آموزش و پرورش خواست با تجدیدنظر در تصمیم دانشگاه فرهنگیان نسبت به ارتقای دانشکده تربیت معلم بابل به عنوان یک پردیس مستقل خواهران یا برادران اقدام کند.
تمشک خزری میوه‌ ناب در صحراهای شمالتمشک از آن دست میوه‌های نابی است که نه نیاز به باغ دارد و نه باغبان؛ فقط جنگل و صحرا می‌خواهد که این زیرساخت طبیعی در شمال ایران فراوان است. به گزارش سلام شمال با وجود آغاز فصل خزان، هنوز سرمای آن به خوبی رخ ننموده و از سیمای بوته‌های خاردار تمشک امید را نگرفته است. تمشک‌های صحرایی این روزها روزهای آخر باروری را می‌گذرانند اما هنوز گرمی بازار هستند و مشتری‌ها سراغشان را می‌گیرند
همراه با سالمندان مازندران به مناسبت روز سالمنددر مسیر راه هر چه‌قدر تلاش کردم که به خودم بقبولانم که اگر من در این شرایط قرار گرفتم و روزی توسط فرزندانم به مرکز نگهداری سالمندان منتقل شوم اعتراض و شکایتی نکنم، نشد ... .

نوشته شده توسط م- شريفي در چهارشنبه ۱۲ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اخبار مازندران

دیدار جمعی از اصلاح طلبان مازندران با خاتمی جمعی از نیروهای اصلاح طلب و خانواده‌های شهدای مازندران با رئیس جمهور سابق ایران دیدار کردند. مهمترین اظهارات سید محمد خاتمی در این دیدار به نقل از انتخاب و خبرآنلاین در زیر آمده است:
گزارش تصويري آسایشگاه سالمندان در مازندران والدینی که سالها برای به نتیجه رسیدن ثمره زندگیشان تلاش کرده اند، اکنون در کنج خانه سالمندان نیازمند محبت هستند.
مترو فاصله پایتخت تا مازندران را 40 دقیقه‌ای می‌کند نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث متروی تهران - بلده - آمل یکی از طرح‌های کاملا جدی در مازندران است که حدود 40 دقیقه مردم می‌توانند با بهره‌برداری آن از پایتخت کشور به مازندران سفر کنند.
نمایندگان فوتبال مازندران به دیدار حریفان می‌روند در هفته سوم لیگ دسته دو فوتبال باشگاه‌های کشور، چهار نماینده مازندران به دیدار حریفان خود می‌روند. به گزارش سلام شمال هفته سوم لیگ دسته دو فوتبال باشگاه‌های کشور روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دهم و یازدهم مهر ماه با انجام 14 بازی به صورت همزمان انجام می‌شود که در این روز چهار نماینده مازندران به دیدار حریفان خود می‌روند.
دماوند مشروط ثبت جهانی می‌شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: تا زمانی که معادن در حاشیه دماوند فعالیت دارند این قله ثبت جهانی نمی‌شود. به گزارش سلام شمال سیف‌الله فرزانه در مراسم استانی پاسداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که به میزبانی آمل برگزار شد، عنوان کرد: در بسیاری از شهرها شاهد هستیم که به بهانه بافت‌های فرسوده بافت‌های تاریخی تخریب می‌شوند.
گردشگران مازندران برخی اوقات ده‌ها ساعت در ترافیک هستند معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در برخی اوقات گردشگران ده‌ها ساعت در ترافیک بسیار سنگین منتظر ورود به استان مازندران هستند. به گزارش سلام شمال عیسی هاشمی حیدری در مراسم استانی پاسداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که به میزبانی آمل برگزار شد، بیان داشت: مازندران لیاقت و شایستگی لازم را برای فراهم بودن بسیار قوی برای پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی دارد.
حضور مازندران در مسابقات کانوپولوی لیگ برتر کشور رئیس هیئت قایقرانی مازندران گفت: تیم کانوپولوی صدر سبحان مازندران در مسابقات کانوپولوی لیگ برتر قهرمانی کشور حضور می‌یابد. به گزارش سلام شمال محمود نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت اساتید قایقرانی، ابراهیم شهبازی، محمدحسن ساقی‌شب و همایون غیاثی مسابقات قهرمانی قایقرانی آب‌های آرام کایاک کشور در دریاچه آزادی تهران برگزار شد.
دعوت ورزشکار مازندرانی به اردوی تیم ملی والیبال بانوان رئیس هیئت والیبال مازندران از حضور ورزشکار مازندرانی در اردوی تیم ملی والیبال بانوان جوانان کشور خبر داد و گفت: زهرا آقاجانی به عنوان بازیکن مازندرانی به اردوی تیم ملی دعوت شد.
اطلاعات نخستین پهباد مازندرانی منتشر شددر مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه، امام جمعه نوشهر، همچنین فرماندار و برخی از مسئولان این شهرستان در روز پنج‌شنبه گذشته انجام شد، گفت: این پهباد یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع «eagle» بوده که قابلیت نصب دوربین برای تصویربرداری هوایی و سیستم موقعیت‌یاب جهانی برای مکان‌یابی بوده و همچنین توانایی حمل انواع بمب را نیز داراست.
50 درصد از جرایم مالی مازندران اینترنتی است رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی مازندران گفت: 50 درصد از جرایم مالی در مازندران سرقت‌های اینترنتی است. به گزارش سلام شمال احمدرضا رستمی امروز در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه فضای مجازی ناجا که در مصلی نماز جمعه ساری برپا شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با تاکید بر اینکه این نمایشگاه تمامی ماموریت‌های پلیس را به صورت تخصصی در فضای مجازی پیگیری می‌کند، اظهار داشت: نمایشگاه فضای مجازی نیروی انتظامی تمامی وظایف پلیس را تشریح و آموزش‌های لازم را به صورت نرم‌افزاری با ارائه فیلم‌های مستند و انیمیشن در جامعه آگاه‌سازی می‌کند
برپایی جشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در مازندرانجشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در مازندران برپا شد. به گزارش سلام شمال در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی جشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در حاشیه مصلی امام خمینی ساری برپا شد.
290 هزار مازندرانی با پلیس 110 تماس گرفتند فرمانده انتظامی مازندران گفت: در شش ماه نخست امسال 290 هزار نفر با پلیس 110 مازندران تماس گرفته‌اند. به گزارش سلام شمال سردار علیرضا مسکنی ظهر امروز در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی در افتتاح دومین نمایشگاه مجازی ناجا که در مصلی امام خمینی شهرستان ساری برپا شد با بیان اینکه در دو سال گذشته رویکرد نیروی انتظامی به سمت برپایی نمایشگاه‌های مجازی رفته است، اظهار داشت: نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت با توجه به نوع جرایم از حالت سنتی خارج و به سمت الکترونیکی پیش رفته است
ارشاد مازندران در دریافت پیامک رضوی برتر شد مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نخستین جشنواره پیامک ادبی رضوی هشت هزار پیامک به دبیرخانه ارسال شد، اما در دوره سوم تعداد پیامک‌ها از مرز 430 هزار گذشت.
6 هزار پروژه در مازندران توسط دهیاری‌ها اجرایی شد مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت: شش هزار پروژه در سطح استان توسط دهیاری‌ها در طی سال‌های اخیر اجرایی شده است.
تخریب و رانش 13 دامداری در بهشهر بر اثر سیل مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر از تخریب و رانش 13 دامداری در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال غلامرضا قنبری درباره آخرین وضعیت خسارت به بخش کشاورزی بر اثر سیل شب گذشته به خبرنگار فارس در بهشهر گفت: بارندگی شدید و جاری شدن سیل در بخش‌های کوهستانی و دشت شهرستان بهشهر، 156 کیلومتر از جاده بین مزارع را تخریب کرد
22 رشته تکمیلی در پیام‌نور مازندران راه‌اندازی می‌شود رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با بیان اینکه در حال حاضر 17 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی در مراکز این استان دایر است، اعلام کرد: این تعداد به 22 رشته افزایش می‌یابد.
11 مکان برای بازارچه‌ صنایع‌دستی مازندران معرفی شد معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: در حال حاضر 11 مکان برای احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی در مازندران به ما معرفی شد، ولی بابل در این امر پیشقدم نبوده است.
حمايت سازمان میراث فرهنگی از جشنواره وارش مازندرانمعاون سرمایه‌گذاری و تامین بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رویکرد فرهنگی جشنواره وارش در مازندران حمایت می‌شود.
قیمت ویلا در شمال و برخی شهرها این روزها شواهد نشان می‌دهد که فروش «ویلاهای مشارکتی» رنگی دیگر به خود گرفته است تا شاید مالکان آنها بتوانند خریداران بیشتری را جذب خود کنند. به گزارش شمال به نقل از دنیای اقتصاد، این بار پروژه ویلاهای مشارکتی فقط در شهرهای شمالی کشور به اجرا گذاشته نمی‌شود، چراکه شهرهایی همچون مشهد و کیش گزینه‌های بعدی پروژه ویلاهای مشارکتی هستند.
پیش بینی وضع هوای استان مازندران بر اساس آخرين نقشــــه هاي پيش يــــابي هــــواشناسي ، وضـــعيت جوي استان مازندران از روز یکشنبه تاريخ 9/7/91 تا روز سه شنبه تاريخ 11/7/91 به شرح زير پيش بيني مي شود . ضمناً تغييرات احتمالي در بولتن پيش بيني روزهاي آينده لحاظ خواهد شد.
گزارش تصويري پارک موزه دفاع مقدس مازندران پارك موزه دفاع مقدس , دفاع مقدس , موزه دفاع مقدس , موزه دفاع مقدس مازندران , اخبار مازندران , تصوير دفاع مقدس
گزارش تصويري دریاچه عباس آباد بهشهر دریاچه عباس آباد , عباس آباد بهشهر , مناظر مازندران , گردشگري مازندران , مناظر بهشهر , ديدنيهاي مازندران , اخبار مازندران
توسعه رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد ساری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ساری گفت: امیدواریم به‌ زودی تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد این واحد دانشگاهی را به ۴۰ رشته برسانیم. به گزارش سلام شمال جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با عصر امروز حضور ابراهیمیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و تمام اعضا در دانشگاه آزاد اسلامی ساری برگزار شد.
گهرباران مازندران صاحب کتابخانه عمومی می‌شود فرماندار میاندرود از تاسیس کتابخانه عمومی بخش گهرباران در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بعدازظهر امروز در فرمانداری میاندرود برگزار شد.
آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات قرآنی مازندران معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم مازندران در امامزاده‌های شاخص این استان آغاز شد. به گزارش سلام شمال محمود حیدری امروز در مراسم آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآنی مازندران در امامزاده قاسم بابل اظهار داشت: سی و پنجمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل، قرائت و مفاهیم قرآنی در امامزاده‌های شاخص مازندران برگزار می‌شود.
احکام سه مدیر جدید هلال‌احمر مازندران صادر شد در احکامی از سوی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران، سه مدیر جدید این جمعیت‌های در سه شهرستان استان معرفی شدند. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط‌ جمعیت هلال‌احمر مازندران، علیرضا شیروانی که پیش از این مسئولیت جمعیت چالوس را بر عهده داشت به عنوان سرپرست هلال‌احمر رامسر منصوب شد.
ارسال 57 اثر به جشنواره داستان‌نویسی بسیج مازندران رئیس بسیج هنرمندان بابل از ارسال 57 اثر داستانی به جشنواره داستان‌نویسی بسیج مازندران خبر داد. به گزارش سلام شمال میثم رنجبر در جلسه نقد و بررسی فیلم کوتاه که با حضور فیلمسازان بابل در مجتمع فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر کانون بسیج هنرمندان شهرستان بابل حدود 300 نفر عضو دارد.
وعده آموزش و پرورشی‌ها در حذف کلاس مختلط عملی نشد امام جمعه گتاب در استان مازندران گفت: وعده آموزش و پرورشی‌ها در گتاب در حذف کلاس مختلط عملی نشد. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام محمد تقی‌پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با بیان اینکه آموزش و پرورش استان مازندران روی تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه اهمیت نمی‌دهد، اظهار داشت: هنوز مدرسه ابتدایی شهر گتاب به صورت مختلط دانش‌آموز ثبت نام می‌کند.
نوجوان مازندرانی رتبه نخست جشنواره ادبیات داستانی را کسب کرد محمدرضا سعیدی از مازندران برای اثر "املایی که ناتمام ماند" در بخش داستان کوتاه جشنواره سراسری ادبیات داستانی بسیج موفق به دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 750 هزار تومانی شد.
ساخت دومین بیمارستان قلب مازندران تسریع شود مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به کندی روند ساخت بیمارستان جراحی قلب باز قائمشهر بر تسریع روند احداث این بیمارستان و توجه سازمان تامین اجتماعی به این مرکز تاکید کرد.

نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

تخریب و رانش 13 دامداری در بهشهر بر اثر سیل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر از تخریب و رانش 13 دامداری در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام شمال غلامرضا قنبری درباره آخرین وضعیت خسارت به بخش کشاورزی بر اثر سیل شب گذشته به خبرنگار فارس در بهشهر گفت: بارندگی شدید و جاری شدن سیل در بخش‌های کوهستانی و دشت شهرستان بهشهر، 156 کیلومتر از جاده بین مزارع را تخریب کرد. وی افزود: تخریب 130 کیلومتر جاده بین مزارع، تخریب سه دهنه پل بین مزارع و دو سر دهنه از خسارت‌هایی بود که در بخش کوهستانی گزارش شد. دبیر کارگروه کشاورزی بهشهر همچنین از تخریب و رانش 13 واحد دامداری در بخش کوهستانی خبر داد و گفت: 156 کیلومتر از جاده بین مزارع نیز تخریب شده است و در قسمت مرکزی و دشت هم، تاکنون تخریب 26 کیلومتر جاده بین مزارع در مناطقی از خلیل شهر، شهیدآباد، گرجی محله و سارو گزارش شده است. به گزارش فارس، هم‌اکنون تیم‌های کارشناسی به مناطق کوهستانی و دشت بهشهر اعزام و در حال بررسی میزان خسارت‌های حاصل از سیل شب گذشته هستند


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

6 هزار پروژه در مازندران توسط دهیاری‌ها اجرایی شد

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت: شش هزار پروژه در سطح استان توسط دهیاری‌ها در طی سال‌های اخیر اجرایی شده است. به گزارش سلام شمالذات‌الله زارعی صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی سد لاستیکی روستای اسی کلای دهستان پازوار از بخش رودبست بابلسر اظهار داشت: در طی 10 سال گذشته که دهیاری‌ها شکل گرفتند مقرراتی برای این دهیاری‌ها شکل گرفت و با پشتکاری که دهیاران ما دارند آینده روشنی را برای روستاهایمان پیش‌بینی می‌کنیم. وی با اعلام اینکه بیش از 75 تا 80 درصد از دهیاران ما دارای مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم و یا بالاتر از آن هستند، گفت: ما تنها 20 درصد دهیار دیپلم یا زیر دیپلم داریم. مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر دهیاری‌ها پروژه‌های زیادی به مرحله اجرایی رساندند تا آنجا که 6 هزار پروژه در سطح استان توسط دهیاری‌ها انجام شده است. زارعی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مومنین کسانی هستند که به عهدی که با خدا بستند وفا می‌کنند و هرگز در این مسیر دچار لغزش و انحراف نمی‌شوند. این مسئول افزود: شهدای ما نمونه انسان‌های مومنی هستند که برای دفاع از سرزمین‌مان از جان خود گذشتند و با ایثار و فداکاری درس گذشت و اخلاص را به ما آموختند. وی با بیان اینکه استکبار، کانون و مهد جهان اسلام را نشانه گرفته، گفت: در وصیت‌نامه شهدا می‌خوانیم، ما با آغوشی باز و چشمانی گشوده به استقبال مرگ می‌رویم این در حالی است که بعضی از عوامل بیگانه در داخل کشور یعنی یکی از روزنامه‌های ضدارزشی، کاریکاتوری را به تصویر کشید که یک صفی از انسان‌ها (رزمندگان) پشت غذا ایستاده‌اند و هر کدام از آنها چشم دیگری را می‌بندد. این مسئول افزود: این موضوع نشان از آن دارد که آن کاریکاتوریست احمق با این کار برای تضعیف مقامی و مباحثی که به آن افتخار داریم قدم برداشت. مدیرکل دفتر امور روستایی مازندران با بیان اینکه رزمندگان ما سربندی بر سر داشتند که نام الله، حسین و ابوالفضل بر روی آن نقش بسته بود، تصریح کرد: ما مطبوعاتی در کشور داریم که اهداف استکبار را در داخل کشور پیاده می‌کنند.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

ارشاد مازندران در دریافت پیامک رضوی برتر شد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نخستین جشنواره پیامک ادبی رضوی هشت هزار پیامک به دبیرخانه ارسال شد، اما در دوره سوم تعداد پیامک‌ها از مرز 430 هزار گذشت. به گزارش سلام شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برگزیدگان سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند که روابط عمومی ارشاد مازندران در این لیست قرار گرفت. سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی از برنامه‌های دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور سیدمحمد حسینی ‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی منفرد دبیر سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی و جمعی از برگزیدگان با تجلیل از برترین‌های این جشنواره به کار خود پایان داد. در این جشنواره روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تندیس استان برتر در برگزاری این رویداد ملی را کسب کرد. همچنین جمیله توکلی از مازندران در بخش ملی این جشنواره مورد تجلیل قرار گرفت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم سیستم پیامک را رسانه‌ای تاثیرگذار دانست و تاکید کرد: اندیشه و معارف اسلامی با استفاده از جملات کوتاه از طریق پیامک به دیگران منتقل و همه‌گیر می‌شود. سیدمحمد حسینی افزود: ارسال 430 هزار پیامک رضوی به این جشنواره نشانه رشد چشمگیر سومین دوره جشنواره نسبت به سال‌های گذشته است. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: با پالایش پیامک‌ها و اطلاع‌رسانی آن می‌توان استقبال از جشنواره پیامک رضوی را میلیونی کرد. به گفته حسینی، پیامک رسانه‌ای فردی است که می‌تواند با جملات کوتاه و در کمترین زمان هم پیام و هم محتوای خود را به مخاطبان و افراد گوناگون منتقل کند. محمدعلی منفرد مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: جشنواره پیامک ادبی رضوی که سه سال پیش آغاز شد، نهال نوپایی بود که امروز به یک باغ و بوستان مفرح و پربرگ و بار تبدیل شده است. مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در نخستین دوره این جشنواره، 8 هزار پیامک به دبیرخانه ارسال شد، اما در دوره سوم تعداد پیامک‌ها از مرز 430 هزار گذشت. مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: داوری این پیامک‌ها کار بسیار سختی بود، اما همه توان خود را با کمک اساتید دانشگاه برای انتخاب بهترین پیامک‌ها با موضوع امام رضا(ع) به کار بستیم. عباس مهدوی مدیر اجرایی جشنواره پیامک رضوی در مازندران نیز در این باره گفت: در راستای دهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با محوریت مرکز روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی در مازندران برگزار شد. وی اذعان داشت: در این جشنواره سعی کردیم با اطلاع‌رسانی مناسب و برگزاری کیفی این رویداد میزبان پیامک‌های دلنشینی باشیم که از سوی علاقمندان ارسال شد.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

290 هزار مازندرانی با پلیس 110 تماس گرفتند

فرمانده انتظامی مازندران گفت: در شش ماه نخست امسال 290 هزار نفر با پلیس 110 مازندران تماس گرفته‌اند. به گزارش سلام شمال سردار علیرضا مسکنی ظهر امروز در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی در افتتاح دومین نمایشگاه مجازی ناجا که در مصلی امام خمینی شهرستان ساری برپا شد با بیان اینکه در دو سال گذشته رویکرد نیروی انتظامی به سمت برپایی نمایشگاه‌های مجازی رفته است، اظهار داشت: نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت با توجه به نوع جرایم از حالت سنتی خارج و به سمت الکترونیکی پیش رفته است. وی نمایشگاه مجازی امسال را نسبت به سال گذشته حاوی اطلاعات کامل‌تر دانست و ادامه داد: فضای نمایشگاه مجازی امسال نیروی انتظامی مازندران کمتر و دارای کیفیت اطلاعاتی بیشتر است. فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی دشمن در فضای مجازی خطرات بیشتری را متوجه جوانان کرده است، تصریح کرد: بازدید قشر جوان، دانش‌آموز و دانشجویان از این نمایشگاه می‌تواند در افزایش آگاهی نسل جوان جامعه از این رسانه نوظهور موثر باشد. مسکنی رویکرد نیروی انتظامی را جامعه‌محوری عنوان کرد و گفت: ناجا با مشارکت مردم توانست امنیت و آرامش را در جامعه استوار کند. این مسئول شعار امسال نیروی انتظامی را سرمایه اجتماعی اساس اقتدار ماست، دانست و یادآور شد: بزرگ‌ترین سرمایه نیروی انتظامی اجتماع است که فضای امنی را برای جامعه ایجاد می‌کند. فرمانده انتظامی مازندران گفت: در شش ماه نخست امسال 290 هزار نفر با پلیس 110 استان تماس گرفته‌اند. وی با تاکید بر اینکه مردم با پلیس مشارکت خوبی دارند، بیان داشت: مشارکت مردم با پلیس آگاهی، امنیت، مواد مخدر، باندهای سرقت و جرایم اخلاقی موجب رشد 27 درصدی کشفیات در استان شده است. به گزارش فارس، دومین نمایشگاه فضای مجازی مازندران با موضوع هفته نیروی انتظامی دارای 20 غرفه و 80 سیستم رایانه‌ای بوده و از امروز به مدت یک هفته در مصلی نماز جمعه ساری برپا است.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

برپایی جشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در مازندران

جشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در مازندران برپا شد. به گزارش سلام شمال در نخستین روز از هفته نیروی انتظامی جشنواره نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر در حاشیه مصلی امام خمینی ساری برپا شد. جشنواره نقاشی به منظور گرامیداشت یاد و خاطره 3 هزار و 800 شهید مبارزه با مواد مخدر بوده که با استقبال نقاشان جوان مازندرانی روبه‌رو شد. هنرمندان نقاش مازندرانی نقاشی‌های خود را روی بنرهایی که بر روی دیوار نصب شده بود به تصویر کشیدند و فضای جشنواره را به سمت آگاه‌سازی نسل جوان از مضرات ناشی از مصرف مواد مخدر سوق دادند. جشنواره نقاشی در مجاورت دومین نمایشگاه فضای مجازی که از سوی نیروی انتظامی برپا شد از امروز به مدت یک هفته از صبح تا غروب پذیرای ایده‌های نوین نقاشان مازندرانی در راستای مبارزه با مواد مخدر است.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

50 درصد از جرایم مالی مازندران اینترنتی است

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی مازندران گفت: 50 درصد از جرایم مالی در مازندران سرقت‌های اینترنتی است. به گزارش سلام شمال احمدرضا رستمی امروز در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه فضای مجازی ناجا که در مصلی نماز جمعه ساری برپا شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با تاکید بر اینکه این نمایشگاه تمامی ماموریت‌های پلیس را به صورت تخصصی در فضای مجازی پیگیری می‌کند، اظهار داشت: نمایشگاه فضای مجازی نیروی انتظامی تمامی وظایف پلیس را تشریح و آموزش‌های لازم را به صورت نرم‌افزاری با ارائه فیلم‌های مستند و انیمیشن در جامعه آگاه‌سازی می‌کند. وی ادامه داد: هدف ما پیشگیری و مقابله با جرایم اینترنتی است تا مردم در این فضای رسانه‌ای مورد تهاجم مجرمان فضای مجازی قرار نگیرند. این مسئول با اشاره به اینکه همراهی با تکنولوژی فضای جرایم را به صورت غیرفیزیکی در جامعه رشد داده است، تصریح کرد: امروزه تمامی تبادلات از فضای فیزیکی به سمت مجازی سوق داده شدند. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی مازندران بیشترین جرایم در مازندران را سرقت‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: برداشت حساب، مهندسی اجتماعی و کی‌لاگر از سری سرقت‌هایی است که به صورت اینترنتی انجام می‌شود. وی متذکر شد: مردم جامعه به سادگی رمز و شماره کارت‌های حساب خود را در اختیار هکرهای فضای مجازی قرار ندهند. رستمی جرایم مالی در مازندران را 70 درصد عنوان کرد و ادامه داد: 50 درصد از جرایم مالی در مازندران از طریق سرقت‌های اینترنتی صورت می‌گیرد. این مسئول کلاهبرداری اینترنتی در مازندران را 20 درصدی دانست و یادآور شد: ازدواج اینترنتی، مزایده آنلاین، فروش اجناس از طریق اینترنت و سایر موارد در فضای مجازی سبب روش نوین کلاهبرداری در مازندران شده است. این مسئول متذکر شد: جوانان به سایت‌های همسریابی در فضای مجازی اعتماد نکنند زیرا از هر 10 ازدواج هشت مورد به طلاق می‌انجامد. رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی مازندران برقراری امنیت در فضای مجازی را از فعالیت‌های پلیس فتا عنوان کرد و اذعان داشت: جرایم در فضای مجازی خصوصی است، بعد از شکایت در مراجع قضایی پرونده‌های ناشی از جرایم اینترنتی برای پیگیری به پلیس فتا ارجاع داده می‌شود. وی فضای مجازی را گمنام دانست و یادآور شد: مجرمان از فضای مجازی برای سرقت‌های مالی و اطلاعاتی افراد استفاده می‌کنند. به گزارش فارس، نمایشگاه فضای مجازی از سوی نیروی انتظامی مازندران در محل مصلی نماز جمعه ساری برپا شد و از امروز به مدت یک هفته فضای نمایشگاهی برای بازدید عموم آزاد است.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

اطلاعات نخستین پهباد مازندرانی منتشر شد

 سرپرست تیم سازنده نخستین پهباد مازندرانی اطلاعات نخستین پهباد مازندرانی را رسانه‌ای کرد. به گزارش سلام شمال سرپرست تیم سازنده نخستین پهباد مازندرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابلسر با اشاره به رونمایی از این دستاورد علمی کانون دانش‌پژوهان نخبه شهرستان نوشهر که در مراسمی با حضور نماینده ولی‌فقیه، امام جمعه نوشهر، همچنین فرماندار و برخی از مسئولان این شهرستان در روز پنج‌شنبه گذشته انجام شد، گفت: این پهباد یک هواپیمای بدون سرنشین از نوع «eagle» بوده که قابلیت نصب دوربین برای تصویربرداری هوایی و سیستم موقعیت‌یاب جهانی برای مکان‌یابی بوده و همچنین توانایی حمل انواع بمب را نیز داراست. این محقق که به ‌خاطر مسائل امنیتی خواست نامش محفوظ باشد در ادامه درباره مشخصات ظاهری این پهباد گفت: طول این پهباد 126 سانتی‌متر و طول بال‌های آن نیز 158 سانتی‌متر است و وزن آن کمتر از 3.5 کیلو است. وی افزود: قدرت موتور این پهباد 1.4 (اچ پی)، دور موتور آن 17000 (آر‌پی‌ام) و حجم موتور آن 7.45 (سی‌سی) است. سرپرست تیم سازنده نخستین پهباد مازندرانی در پایان با اشاره به اینکه محققان کانون دانش‌پژوهان نخبه شهرستان نوشهر در حال حاضر در پی طراحی و ساخت جت‌های جنگی سبک هستند، گفت: در صورت حمایت مسئولان ما این استعداد را داریم تا با استفاده از مهندسی معکوس پهبادهایی را نظیر «آرکیو 170» تولید کنیم.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

دعوت ورزشکار مازندرانی به اردوی تیم ملی والیبال بانوان

 رئیس هیئت والیبال مازندران از حضور ورزشکار مازندرانی در اردوی تیم ملی والیبال بانوان جوانان کشور خبر داد و گفت: زهرا آقاجانی به عنوان بازیکن مازندرانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. به گزارش سلام شمال معصومه قلی‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران ورزشی در مرکز استان از برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی جوانان کشور در بابلسر خبر داد و اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌ها 12 تیم به صورت دوره‌ای با هم مسابقه دادند که در نهایت دو تیم مازندران و گلستان بدون باخت به فینال و مسابقه نهایی رسیدند. رئیس هیئت والیبال مازندران تصریح کرد: در فینال این مسابقات که بیش از هزار تماشاگر در سالن ورزشی شهید اسماعیل‌زاده حضور داشتند دو تیم شمالی بازی خوب و جذابی را ارائه دادند. قلی‌زاده گفت: در فینال این رقابت‌ها تیم گلستان موفق شد مازندران را 3 بر یک شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد. رئیس هیئت والیبال مازندران بیان کرد: در بازی نهایی بازیکنان مازندران کمی بدشانس بودند و قهرمانی را از دست دادند. وی درباره دیدار رده‌بندی این مسابقات اذعان کرد: تیم تهران در دیدار رده‌بندی موفق شد آذربایجان غربی را 3 بر 2 شکست دهد و به مقام سومی دست یابد. رئیس هیئت والیبال مازندران افزود: برای شناخت استعدادها و نفرات برگزیده و برتر این رقابت‌ها کمیته فنی فدراسیون والیبال از نزدیک نظاره‌گر این مسابقات بودند تا نفرات برتر را به اردوی تیم ملی دعوت کنند. وی از حضور ورزشکار مازندرانی در اردوی تیم ملی والیبال بانوان جوانان کشور خبر داد و اذعان کرد: زهرا آقاجانی به عنوان بازیکن مازندرانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. قلی‌زاده در پایان از برگزاری جلسه با حضور نایب رئیس فدراسیون والیبال کشور در ساری خبر داد و خاطرنشان کرد: برای هماهنگی و توسعه بیشتر این رشته ورزشی جلسه نواب رئیسیان هیئت والیبال شهرستان‌های مازندران هفته گذشته در ساری برگزار شد.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

گردشگران مازندران برخی اوقات ده‌ها ساعت در ترافیک هستند

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در برخی اوقات گردشگران ده‌ها ساعت در ترافیک بسیار سنگین منتظر ورود به استان مازندران هستند. به گزارش سلام شمال عیسی هاشمی حیدری در مراسم استانی پاسداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که به میزبانی آمل برگزار شد، بیان داشت: مازندران لیاقت و شایستگی لازم را برای فراهم بودن بسیار قوی برای پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی دارد. وی افزود: تمام نقاط مازندران می‌تواند ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد که این امر در رفتار مسافران و دوستداران طبیعت به خوبی مشاهده می‌شود. معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه مازندران تنها استان در کشور است که سه راه اصلی به پایتخت دارد، اذعان داشت: محورهای مواصلاتی هراز، سوادکوه به تهران و کندوان سه مسیر اصلی شمال کشور به تهران هستند که در این استان واقع شده‌اند. هاشمی حیدری با بیان اینکه در برخی از زمان‌ها گردشگران به مازندران ده‌ها ساعت در ترافیک بسیار سنگین منتظر ورود به این استان هستند، اظهار داشت: این رفتار به این معنا است که مردم به این سرزمین عشق می‌ورزند و نیاز به استفاده از مزایای طبیعی ان را دارند. وی با تاکید اینکه ما مکلفیم زیرساخت‌ها را برای استفاده بهینه گردشگران فراهم کنیم، گفت: در استان کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل شده و وظیفه آن مهیا کردن زیرساخت‌ها است تا سرمایه‌گذاران به این عرصه ورود پیدا کنند. معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه مسئولان این استان آمادگی خود را برای حمایت و یاری سرمایه‌گذاران در هر بخشی اعلام می‌کنند، تصریح کرد: ما دست سرمایه گذاران واقعی کشور را می‌فشاریم تا مازندران در راس استان‌های گردشگری به لحاظ زیرساخت‌ها در سطح کشور قرار گیرد. هاشمی حیدری با تاکید بر اینکه هدف ما در این زمینه تنها گردشگری صرف نیست، ادامه داد: هدف ما توسعه صنعت گردشگری است و باید از ظرفیت‌های بزرگ استان استفاده شود.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

دماوند مشروط ثبت جهانی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: تا زمانی که معادن در حاشیه دماوند فعالیت دارند این قله ثبت جهانی نمی‌شود. به گزارش سلام شمال سیف‌الله فرزانه در مراسم استانی پاسداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که به میزبانی آمل برگزار شد، عنوان کرد: در بسیاری از شهرها شاهد هستیم که به بهانه بافت‌های فرسوده بافت‌های تاریخی تخریب می‌شوند. وی با اشاره به اینکه طرح دریا نیز در مازندران و شمال کشور متولی خاصی ندارد، افزود: زیرا به ما در این مورد ابلاغ خاصی نشده است. فرزانه با اعلام اینکه اداره کل گردشگری مازندران مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون تومان در اختیار مجری طرح دریا گذاشته است، گفت: آئین‌نامه ماده 63 ساماندهی سواحل در این استان به خوبی اجرا نمی‌شود. * دریای مازندران مجهز به اتوبوس دریایی شود وی با اشاره به اینکه باید دریای مازندران مجهز به اتوبوس دریایی شود، ادامه داد: جابجایی مسافر از طریق دریا می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک‌های شهری و بین‌شهری نوار ساحلی شمال کشور داشته باشد. این مسئول با اعلام اینکه در سفرهای مردم از بازارچه صنایع دستی استقبال خوبی شده و این حرکت می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی به همراه داشته باشد، متذکر شد: با توجه به اینکه حداقل 20 سرمایه‌گذار بخش خصوصی متقاضی در بخش بازارچه‌های صنایع دستی داریم از سازمان جهاد کشاورزی و معاونت عمرانی استانداری تقاضا می‌شود تا این بازارچه‌ها در استان آغاز به کار کنند. * تا زمانی که معادن در حاشیه دماوند فعالیت دارند این قله ثبت جهانی نمی‌شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه از رامسر تا گلوگاه چهار بازارچه صنایع دستی و گردشگری نداریم، تصریح کرد: با فعالیت بخش خصوصی هم تولید، هم عرضه و هم نمایشگاه‌های صنایع دستی در مازندران فعال می‌شوند. فرزانه درباره ثبت جهانی قله دماوند یادآور شد: هم‌اکنون به دنبال ثبت جهانی دماوند در یونسکو هستیم، ولی تا زمانی معادن در حاشیه این قله فعالیت دارند این ثبت انجام نمی‌شود. وی با اعلام اینکه باید تکلیف چشمه سورت کیاسر هرچه زودتر مشخص شود، افزود: هم‌اکنون ثبت این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری زیر سئوال است و قانون در این مسئله دست و پا گیر است. * وجود 200 پروژه عمرانی و 350 پروژه تاسیسات گردشگری بخش خصوصی در مازندران این مسئول با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمانی نوپا و آماتور است، اضافه کرد: این سازمان در سال 83 ادغام شده و هم‌اکنون نهالی جوان است. فرزانه، گردشگری مازندران با تاکید بر اینکه 200 پروژه عمرانی در بخش میراثی و گردشگری داریم، بیان داشت: 350 پروژه تاسیسات گردشگری بخش خصوصی داشته و یک‌هزار و 500 میلیون تومان پکیج آماده به بانک‌ها دادیم. وی با اعلام اینکه مازندران پیشتاز گردشگری کشور است و استعداد جذب گردشگران خارجی را داریم، گفت: این صنعت نیاز به حمایت مسئولان دارد و صنعتی بدون آلاینده و بی‌دردسر با توان اشتغال‌زایی بالا در کشور محسوب می‌شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خواستار ایجاد مونوریل یا تله‌کابین برای طی کردن فاصله کوتاه بین کوه تا دریا شد. این مسئول در پایان با تاکید بر اینکه در داخل محدوده قانونی شهرها کاربری اشباع شده داریم، اذعان داشت: هیچ سرمایه‌گذاری حاضر به سرمایه‌گذاری در این محدوده نیست.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

حضور مازندران در مسابقات کانوپولوی لیگ برتر کشور

 رئیس هیئت قایقرانی مازندران گفت: تیم کانوپولوی صدر سبحان مازندران در مسابقات کانوپولوی لیگ برتر قهرمانی کشور حضور می‌یابد. به گزارش سلام شمال محمود نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت اساتید قایقرانی، ابراهیم شهبازی، محمدحسن ساقی‌شب و همایون غیاثی مسابقات قهرمانی قایقرانی آب‌های آرام کایاک کشور در دریاچه آزادی تهران برگزار شد. نوروزی با اشاره به اینکه این مسابقات در سه رده سنی نوجوان، جوانان و بزرگسالان در گروه آقایان برگزار شده است، بیان کرد: مازندران توانست در این دوره از مسابقات مقام سوم تیمی را در رده نوجوانان و جوانان کسب کند. وی افزود: امین بوداغی مقام دوم رده بزرگسالان در رشته کایاک تک نفره هزار متر، میلاد قاسمی، صابر خمسی، حسین سینکایی و امین بوداغی در رشته کایاک چهار نفره هزار متر، پژمان دیوسالار مقام اول رشته کانوکانادایی 200 متر و یک‌هزار متر از افراد برگزیده این دوره از مسابقات بوده‌اند. رئیس هیئت قایقرانی مازندران با اعلام اینکه مسابقات کانوپولوی لیگ برتر قهرمانی کشور در مهر سال جاری برگزار می‌شود، افزود: تیم کانوپولوی صدر سبحان مازندران در این مسابقات شرکت می‌کند.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

نمایندگان فوتبال مازندران به دیدار حریفان می‌روند

در هفته سوم لیگ دسته دو فوتبال باشگاه‌های کشور، چهار نماینده مازندران به دیدار حریفان خود می‌روند. به گزارش سلام شمال هفته سوم لیگ دسته دو فوتبال باشگاه‌های کشور روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دهم و یازدهم مهر ماه با انجام 14 بازی به صورت همزمان انجام می‌شود که در این روز چهار نماینده مازندران به دیدار حریفان خود می‌روند. تیم استقلال ساری که نخستین بازی خود را سه بر صفر از میزبان خود آشیان گستران ورامین شکست خود برای نخستین بار در این رقابت‌ها در ورزشگاه شهدای ساری به میدان می‌رود. استقلال ساری که روز دوشنبه میزبان تیم پیام مخابرات شیراز از تیم‌های قدیمی و باسابقه فوتبال کشور است، در پی نخستین پیروزی در خانه و جبران شکست سنگین در هفته گذشته است. همچنین در همین روز دریای محمودآباد در ورزشگاه اختصاصی خود میزبان شهرداری لنگرود است. دریای محمودآباد که دو بازی گذشته خود را با شکست سنگین مقابل حریفان متحمل شد، این هفته می‌خواهد با پیروزی مقابل حریف، ناکامی دو هفته گذشته را فراموش کند. صنعت ساری دیگر نماینده مازندران که از دو دیدار گذشته خود یک پیروزی و یک شکست در کارنامه دارد، این هفته در روز دوشنبه در ورزشگاه پوریای ولی تالش مهمان تیم قدیمی و ریشه‌دار چوکا تالش است. صنعت ساری در بازی نخست خود در شهرآورد مازندران سه بر یک دریای محمودآباد را برد و در بازی دوم خود دو بر یک از تیم مقاومت تهران شکست خورد. همچنین در روز سه‌شنبه یازدهم مهر در ورزشگاه سردار جنگل رشت نوژن شهرداری شموشک نوشهر دیگر نماینده مازندران مهمان تیم سپید رود رشت است. با توجه به اینکه تمام تیم‌های ورزشی در لیگ دسته دو فوتبال باشگاه‌های کشور تاکنون دو بازی انجام دادند، تیم نوژن شهرداری شموشک نوشهر هنوز موفق به انجام مسابقات در لیگ نشد. به گزارش فارس، تیم نوژن شهرداری شموشک نوشهر قرار بود در هفته نخست مقابل استقلال ساری و در هفته دوم مقابل استیل آذین تهران قرار گیرد که به علت مشکلات مدیریتی و بدهی این باشگاه‌ها این دو بازی از سوی فدراسیون فوتبال لغو و به زمان دیگری موکول شد.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

مترو فاصله پایتخت تا مازندران را 40 دقیقه‌ای می‌کند

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث متروی تهران - بلده - آمل یکی از طرح‌های کاملا جدی در مازندران است که حدود 40 دقیقه مردم می‌توانند با بهره‌برداری آن از پایتخت کشور به مازندران سفر کنند. به گزارش سلام شمال حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری در مراسم استانی پاسداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که به میزبانی آمل برگزار شد، ابراز داشت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به لحاظ فرهنگ و تمدن حرف‌های زیادی در دنیا برای گفتن داریم. وی با اعلام اینکه کشورهای آسیایی به ایران و گردشگری در آن توجه ویژه‌ای دارند، بیان داشت: منطقه جغرافیایی مازندران از لحاظ طبیعت بکر، در کنار هم بودن جنگل، جلگه، دریا و کوهستان شرایط خاصی دارد. ناصری با اعلام اینکه مازندران بیش از 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد، افزود: در شهرهای ساحلی مازندران عدم وجود فرودگاه در جذب گردشگران تاثیر بسزایی دارد پس باید فرودگاه در شهرهای ساحلی مازندران فعال شود. این مسئول با اعلام اینکه نباید فکر کنیم فردوگاه در شهرهای ساحلی بازدهی ندارد، یادآور شد: مناطق ویژه گردشگری در مازندران فضای مساعدی را برای توسعه صنعت گردشگری به وجود آورده است. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه طرح‌های مهم ملی را در این استان داریم، گفت: بحث متروی تهران - بلده - آمل یکی از طرح‌های کاملا جدی در مازندران است که حدود 40 دقیقه مردم می‌توانند با بهره‌برداری آن از پایتخت کشور به مازندران سفر کنند. ناصری اتوبان تهران - آمل نیز یکی از طرح‌های ملی و گردشگری استان بوده که با حمایت ویژه‌ای روبرو است، بیان داشت: در مورد بهره‌برداری هرچه زودتر آزادراه تهران شمال نیز با حضور نمایندگان مازندران پیگیری‌های مجدانه‌ای داریم. وی با اشاره به اینکه زمین‌های شمال کشور محدود است، گفت: نباید بگذاریم افرادی از پایتخت کشور یک هکتار از زمین‌های این استان را در اختیار گیرند تا ماهی دو بار برای تفریح به آن منطقه بیایند. * مسیری که اروپای سکولار رفته به انحراف و فروپاشی خانواده‌ها منجر شد ناصری با تاکید اینکه ساخت مجتمع‌های گردشگری نظیر مجتمع نفت برای توریست‌ها فراهم شود، بیان داشت: البته باید حفظ اصول، ارزش‌ها و هویت ملی و منطقه‌ای نیز در نظر گرفته شود. سفیر سابق ایران در واتیکان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب نیز معتقدند که مردم شمال بهترین مردم کشور هستند، زیرا با وجود سواحل آنها فرهنگ، ارزش‌ها و هویت خود را حفظ کردند، گفت: باید ارزش‌های ما بر اساس اصول وحیانی باشد، محرم و نامحرم لحاظ شود. وی ادامه داد: هم‌اکنون تداوم نسل در اروپا رو به انقراض می‌رود، ازدواج معنایی ندارد زیرا مسیری که اروپای سکولار رفته به بن‌بست، چالش، انحراف و فروپاشی خانواده‌ها منجر شده است. ناصری در سفارشی به جوانان تاکید کرد: ما دارای عزت نفس هستیم و فرهنگی ناب و اسلامی را در اختیار داریم پس باید در حفظ و ترویج آن کوشیده و به آن افتخار کنیم.


نوشته شده توسط م- شريفي در یکشنبه ۹ مهر۱۳۹۱ ساعت | لینک ثابت |

منوی اصلی

صفحه نخست
آرشيو وبلاگ
پروفایل مدیر وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
اخبار شهرستان میاندرود
معرفی شهرستان ها و شهرها
اخبار بهداشتی و درمانی
اخبار شهرستان ساري
اخبار شهرستان بهشهر
اخبار شهرستان سوادكوه
اخبار شهرستان قائمشهر
اخبار شهرستان نكا
اخبار شهرستان جويبار
اخبار شهرستان بابل
اخبار شهرستان آمل
اخبار شهرستان بابلسر
اخبار شهرستان نور
اخبار شهرستان محمود آباد
اخبار شهرستان نوشهر
اخبار شهرستان چالوس
اخبار شهرستان تنكابن
اخبار شهرستان رامسر
اخبار شهرستان گلوگاه
اخبار سیاسی مازندران
اخبار فرهنگی مازندران
اخبار هنری مازندران
اخبار اجتماعی مازندران
اخبار علمی مازندران
اخبار آموزشی مازندران
اخبار ورزشی مازندران
اخبار اقتصادی مازندران
عکس طبیعت مازندران
عکس مدیران مازندران
عکس نمایندگان مازندران
عکس شخصیتهای مازندران
فضاها و اماکن مازندران
اخبار حوادث مازندران
مقالات
مطالب ادبی و گویش مازندرانی
مطالب تاریخی مازندران
مشاهیر مازندران
تاریخچه مازندران
فرهنگ بومی مازندران
ادبیات مازندران
جاذبه های دیدنی مازندران

درباره ی ما


استان مازندران با ۲۴۰۹۱ کیلو متر مربع مساحت و ۲۶۰۲۰۰۸ نفر جمعیت از استان‌های سرسبز شمال فلات ایران است و در کرانه دریای مازندران قرار دارد. این استان در غرب استان گلستان و مشرق استان گیلان می‌باشد و از جنوب با استان‌های سمنان، تهران، قزوین هم مرز است. دریای مازندران نیز مرز شمالی این استان را کاملاً دربر گرفته‌است. تعداد ۱6 شهرستان، ۳۶ شهر، ۳۸ بخش و ۱۰۴ دهستان در مازندران وجود دارد که ۴۳ درصد از شهرها در طول نوار ساحلی واقع شده‌اند. مازندران تنها استانی است که با سه محور هراز، کندوان و سوادکوه با مرکز کشور مرتبط می‌باشد و چهار فرودگاه دشت ناز ساری، نوشهر، بیشه‌کلا بابلسر و رامسر ارتباط هوایی آن را با بقیه نقاط برقرار ساخته و راه آهن شمال یکی از شعبه‌های اصلی راه آهن سراسری نیز از آن عبور می‌کند. علاوه بر آن جاده ساحلی از رامسر تا بابلسر به طول ۲۲۰ کیلومتر با فاصله ۱۰ تا ۳۰۰ متر از کنار دریا می‌گذرد.دریای مازندران با دارا بودن منابع سرشار غذایی و ماهیان گوناگون به ویژه خاویار، در زمینه گردش گری نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را در جهان متمایز کرده‌است. قله دماوند که به بام ایران معروف است در این سرزمین جای نهفته و از جاذبه‌های شاخص مازندران و جهان می‌باشد

مطالب گذشته

فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۳
آذر ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
آرشيو

دوستان من

اخبار مازندران
  فروشگاه بزرگ اینترنتی ایران
  هیئت فوتبال مازندران
  اداره کل گمرکات مازندران
  بابل نت
  رادیو و تلویزیون مازندران
  تبیان مازندران
  سایت خبری کیاسر
  هتل نارنجستان
  عمران شمال
  دانشگاه علوم پزشكي مازندران
  شاخه جوانان جبهه مشارکت مازندران
  دانشگاه علوم و فنون مازندران
  صدا و سیمای مرکز مازندران
  روزنامه بشیر مازندران
  مازند نومه
  سازمان جهاد کشاورزی مازندران
  پست مازندران
  سایت دولتی مازندران
  مالیات مازندران
  شورای اسلامی مازندران
  شرکت برق مازندران
  شرکت صنایع فولاد مازندران
  شرکت تولیدی آبگستر مازندران
  انجمن علمی و آموزشی معلمان شیمی مازندران
  لاویج بهشت مازندران
  انجمن ام اس مازندران
  سازمان صنایع و معادن مازندران
  مدیریت کتابخانه های عمومی مازندران
  سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران
  استانداری مازندران
  سازمان نظام مهندسی مازندران
  شمال نیوز
  توسعه فناوری اطلاعات
  دریا نیوز
  وبلاگ روزنامه بشیر مازندران
  مرکز دانلود ایران
  شهرستان نکا
  شهرستان ساري
  دانشگاه علوم و تحقيقات مازندران
  دكتر كيومرث نيازآذري
  فروشگاه طوبی
  سلام شمال
  اخبار مازندران
  اخبار گيلان
  اخبار گلستان
  دکتر حسن روحانی
  شمال نيوز
  وارش نيوز
 

ابزار

RSS
Powered by
Blogfa

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ mazandaran محفوظ می باشد.